Otomatik Pilot Nedir Hakkında Bilgi

Otomatik Pilot Nedir

Otomatik Pilot anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Otomatik Pilot Nedir, Otomatik Pilot Ne Anlama Gelir, Otomatik Pilot Ne Demektir, Otomatik Pilot Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Otomatik Pilot ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Otomatik Pilot Anlamı

Jiroskopların verdiği sinyaller aracılığıyla uçağı rotasında tutmaya yarayan otomatik aygıt. Genellikle biri yükseklik, diğeri de doğrultu sapmalarından etkilenen iki jiroskopla bunların verdiği sinyalleri değerlendiren ve kanatçıklara gerekli düzeltmeleri yaptırması için servomekanizmalara komut veren bir bilgisayardan oluşur. Elmer A. Sperry’nin 1912′de ilk uçak jiroskopunu geliştirmesi ve 1915′te dümen kanatçığının da jiroskopla denetlenmesi, otomatik pilot tekniğinin ilk adımıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Otomatik Pilot Nedir Otomatik Pilot ödev ara Otomatik Pilot kelime anlamı Otomatik Pilot sözlükte ara Otomatik Pilot ansiklopedi bilgi bankası ara Otomatik Pilot ne demek Otomatik Pilot neye denir

Otomatik Pilot ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver