Otomatik Kontrol Nedir Hakkında Bilgi

Otomatik Kontrol Nedir

Otomatik Kontrol anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Otomatik Kontrol Nedir, Otomatik Kontrol Ne Anlama Gelir, Otomatik Kontrol Ne Demektir, Otomatik Kontrol Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Otomatik Kontrol ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Otomatik Kontrol Anlamı

Fiziksel süreçleri insan müdahalesi olmadan düzenleme işi. Otomatik kontrol, kontrol sistemi adı verilen bir mekanizmayla yerine getirilir. Bu, sıcaklık, basınç, hız, gerilim, pH değeri gibi herhangi bir değişkenin (kontrol değişkeni) belli bir değerde tutulmasına dayanır. Otomatik kontrol açık ve kapalı çevrim olmak üzere iki türlüdür. Belli aralıklarla yanıp sönecek biçimde ayarlanmış trafik ışıkları açık çevrime örnektir. Bu tür otomatik kantrolde trafik yoğunluğu ne olursa olsun, ışıklar hep aynı düzende yanıp söner. Kapalı çevrimde ise geribildirim rol oynar. Trafik lambalarının rengi ve yanma süreleri trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişiyorsa, bu, kapalı çevrime bir örnektir. Daha basit bir kapalı çevrim otomatik kontrol sistemi de, kalorifer brülörünün oda sıcaklığına bağlı olarak yanıp sönmesidir.

Konu ile ilgili aramalar: Otomatik Kontrol Nedir Otomatik Kontrol ödev ara Otomatik Kontrol kelime anlamı Otomatik Kontrol sözlükte ara Otomatik Kontrol ansiklopedi bilgi bankası ara Otomatik Kontrol ne demek Otomatik Kontrol neye denir

Otomatik Kontrol ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver