Otomatik İnternet Geçmişini Silme Programı (Zaman Ayarlı Bilgisayar ve Tarayıcı Geçmişini Temizleme)

İnternette girdiğiniz sitelerin ve bilgisayarda yaptığınız işlemlerin izini kimse görmesin diye iki de bir uzun uğraşlarla tarayıcı geçmişini silmekten bıktıysanız bu program tam size göre. Üstelik tamamen ücretsiz.

Free Internet Eraser programını kullanarak ister manuel olarak elle silin yada isterseniz Schedule özelliğini kullanarak zaman ayarlı otomatik temizlik özelliğini kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Program açıldığında yukarıdaki resimde görülen “Clean&Reboot” Butonuna Tıklarsanız önce windows sistem geçmişini ve internet geçmişini temizleyecek ve ondan sonra bilgisayarı yeniden başlatacaktır. eğer Clean&Shut down” özelliğini seçerseniz bu kez temizlikten sonra pcyi kapatacaktır.

En üstteki tablardan “Windows” yazan sekmeye tıklarsanız aşağıdaki pencere açılır.

Buradaki seçeneklerden hangi kutucuğu işaretlerseniz o satırda ismi geçen windows programının geçmiş kayıtlı bilgileri yani sizin yaptığınız işlemlerin izleri silinecektir.

Yine en üstteki tablardan “Browser” sekmesine tıklarsanız yukardaki resimde görülen pencere açılır.

Buradaki kutucukları işaretleyerek tarayıcıda kayıtlı tüm geçmiş bilgileri silebilirsiniz.

Yine en yukarda bulunan tablardan “Schedule” olan sekmeye tıklarsanız yukarıdaki gibi bir pencere gelecektir.

Buradan  geçmişi otomatik olarak silmek için hangi zaman aralığında sileceğini siz belirleyeceksiniz.

Burada daily= günlük, hourly=saat başı, Monthly=aylık, Every= her anlamına gelir. Sağ taraftan ise haftanın hangi günü ve hangi saatinde temizlik işleminin yapılacağını seçebilirsiniz.

indir.png (426×83)

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver