Ötanazi Nedir Hakkında Bilgi

Ötanazi Nedir

Ötanazi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ötanazi Nedir, Ötanazi Ne Anlama Gelir, Ötanazi Ne Demektir, Ötanazi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ötanazi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ötanazi Anlamı

İyileşme olasılığı olmayan hastalar ya da yaşamını kendi başına sürdüremeyecek ölçüde sakat olan bireylerin yaşamını, acı vermeyen bir yöntem kullanarak sona erdirmek.

Ötanazi, birçok ülkenin hukuk sistemine göre bir suç sayılmaktadır. Ötanazi, hastanın kendisi tarafından gerçekleştirilirse intihar, başkası tarafından gerçekleştirilirse adam öldürme sayılmaktadır.

Günümüzde modern tıp uygulamalarının artmasıyla, aşırı fiziksel ya da ruhsal acı durumlarında, özellikle hasta kendisine ilişkin bir karar veremeyecek durumdaysa, ailesinin ve doktorun onun yerine karar vermesi tartışılmaya başlanmıştır. Yaşamı uzatacak hiçbir girişimde bulunmamak ya da hastanın sağ kalmasına yardımcı olacak mekanizmaları durdurmak gibi eylemler, hekimlere suç yüklenmesine neden olmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Ötanazi Nedir Ötanazi ödev ara Ötanazi kelime anlamı Ötanazi sözlükte ara Ötanazi ansiklopedi bilgi bankası ara Ötanazi ne demek Ötanazi neye denir

Ötanazi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver