Osteoporoz Nedir Hakkında Bilgi

Osteoporoz Nedir

Osteoporoz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Osteoporoz Nedir, Osteoporoz Ne Anlama Gelir, Osteoporoz Ne Demektir, Osteoporoz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Osteoporoz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Osteoporoz Anlamı

Kemik kitlesinde azalma sonucu, kemiklerin kırılganlığının artmasıyla kendisini gösteren bir hastalık. Yaşlanmayla doğrudan ilgilidir. Bu nedenle giderek yaşlı nüfusun artması, osteoporozu günümüzün en çok konuşulan, hatta medyatik hastalıklarından biri hâline getirmiştir. Özellikle menopoz sonrası kadınlarda belirgin olmak üzere, ileri yaştaki her iki cinste de aynı sıklıkta ortaya çıkmaktadır.

Osteoporozlu insanlarda kemikler kolay kırılmaktadır. En sık el bileği, omuz, kalça ve omurga kemiklerinde kırıklar görülür. Özellikle kalça kırıkları sıklıkla cerrahî müdahale gerektirdiği için önemlidir. Omurga kırıkları da zamanla sırtta şekil bozukluğu kamburluk ve boy kısalmasıyla sonuçlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Osteoporoz Nedir Osteoporoz ödev ara Osteoporoz kelime anlamı Osteoporoz sözlükte ara Osteoporoz ansiklopedi bilgi bankası ara Osteoporoz ne demek Osteoporoz neye denir

Osteoporoz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver