Oscar Nedir Hakkında Bilgi

Oscar Nedir

Oscar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Oscar Nedir, Oscar Ne Anlama Gelir, Oscar Ne Demektir, Oscar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Oscar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Oscar Anlamı

Hollywood’daki Sinema Bilim ve Sanatları Akademisi tarafından yılın en başarılı film sanatçısı ve çalışanlarına verilen ödül. Filmin oluşmasına katılan oyuncu, yönetmen, senarist, müzisyen, teknik eleman gibi kimselere dağıtılmaktadır. Ödül, 1931′e dek Akademi Ödülü adı altında verilmişti. Ancak o yıl Akademi’ye sekreter olarak giren Margaret Herrick, Oscar heykelciği için “Bu benim Oscar Amcama benziyor” deyince, ödülün adı Oscar olarak değiştirildi. Akademi’nin 2.500′den fazla üyesi olup tüm uluslara açıktır. Ödüller 1929′da 11 kategori üzerinden verilirken 1960′tan beri 23 kategori üzerinden verilmeye başlanmıştır. Altın, gümüş ve bronz olarak üçe ayrılır. Altın Oscar 25 cm. yüksekliğinde, 3 kg. ağırlığında ve tunç üzerine altın kaplamadır.

Konu ile ilgili aramalar: Oscar Nedir Oscar ödev ara Oscar kelime anlamı Oscar sözlükte ara Oscar ansiklopedi bilgi bankası ara Oscar ne demek Oscar neye denir

Oscar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver