Örümcek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Örümcek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Örümcek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir
Örümcek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Örümcek Nedir, Örümcek Ne Anlama Gelir, Örümcek Ne Demektir, Örümcek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sponsorlu Bağlantılar

Örümcek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Örümcek Anlamı

Eklem bacaklılar (Arthropoda) şubesinin, örümceğimsigiller (Arachnida) sınıfının, örümcekler (Araneida) takımındaki türlere verilen genel ad. Göğüs-baş bölgesiyle karın bölgesi arasında dar bir bel kısmı vardır. Üyeleri 6 çifttir.

Örümcekler zehir bezleri taşır. Türkiye’de insanları zehirleyen türlerine rastlanmamıştır.

Güney Amerika’da yaşayan bazı türlerinin zehirleri, bilinen en güçlü zehir türüdür. Büyük örümceklerin zehri, tahminlerin aksine, daha az güçlüdür. Küçük örümcekler daha tehlikelidir. Örümceklerin hepsi yırtıcıdır. Başlıca besinlerini böcekler oluşturur. Ağ yaparlar ve bu ağlara takılan böcekleri yerler.

Örümcekler ilke olarak kara hayvanlarıdır. Yalnız birkaç cinsi suda yaşar. Dünyanın birçok bölgesine yayılmışlardır. Ülkemizde de çeşitli türleri bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Örümcek Nedir Örümcek ödev ara Örümcek kelime anlamı Örümcek sözlükte ara Örümcek ansiklopedi bilgi bankası ara Örümcek ne demek Örümcek neye denir

Örümcek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver