Oruçta Kilo Alma Nedenleri, Oruçta Neden Kilo Alırız, Ramazan’da Kilo Alma

Ramazan’da kilo alma nedenleri, Ramazan’da kilo alma sebepleri, Ramazan’da neden kilo alırız,

Ramazan’da neden kilo alınır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Ramazan ayı geldiğinde sağlıklı olan her Müslüman oruç tutmakta ve oruç tutarken de birçoğu kilo almaktadır. Bu sebeple de Ramazan’da neden kilo alırız diye bir takım sorular kafamıza takılmaktadır. Sizlere bu yazımızda ramazanda kilo alma nedenlerinden bahsedeceğiz. Ramazanda sağlıklı beslenmek ve kilo almamak için Oruç tutarken kilo almamak için başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Ramazan ayında kilo almamak için daha orucun başındayken tedbirinizi almalısınız. Çünkü Ramazan ayı girdiğinde dikkat etmeniz gerekenlere dikkat etmezseniz Ramazan sonunda kendinizi kilolu bireyler olarak görürsünüz. Ramazan’da kilo problemleri ekseri Ramazan sonunda ortaya çıkmaktadır. Peki ne yapmak, nelere dikkat etmek gerekir.

Ramazanda kilo almak istemiyorsanız birçoğunuzun bildiği gibi sağlıklı beslenmek gerekir. Ancak oruç tutarken ne yazık ki sağlıklı beslenmeye dikkat etmemekte, bilhassa iftarda olabildiğince çok yemekteyiz. Ancak uzmanlar gün içinde tek öğün yenilmesinden dolayı beslenme alışkanlığımızın düzeni bozulduğu için bir anda yemeklere yüklenilmemesini önermekteler.

İftardan sonra belirli aralıklarla az miktarda besinlerin tüketilmesini ve suyunda yine azar azar içilmesini öneren uzmanlar iftardan sahura kadar ölçülü bir şekilde beslenilmezse kilo alınabileceğini söylemekteler. Bir kerede aşırı bir şekilde yemek yemek yediğiniz zaman besinlerin sindirilmesi ve vücudunuzdan atılması zorlaşır. Besinlerin öğütülüp, gereken kısmının vücuttan atılmaması da vücudunuza yağ olarak geri döner. Buda Ramazan’da kilo almanın en büyük sebebidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver