Oruç Tutamayanlar Ne Kadar Fidye Verecek 2012 ?

Son Arananlar:2012 fidye miktarı, ramazan fidyesi kimlere verilir, oruç tutamayanlar fidyeyi kimlere verebilir, ramazan fidyesi, orucun para karsiligi 2012, oruc tutmayanlarin verdigi para, oruç tutmayanların fidyesi kimlereverilir, oruc kefareti kimlere verılır, kimlere fidye verilir, kimler kimlerin fidyesini vermeli, kimler fidye vermelidir, fidyekimlereverilir, fidye nedir kimlere verilir, fidye kac kisiye verilir

Sponsorlu Bağlantılar

Oruç tutmayanlar ne kadar fidye verecek? 2012 Ramazan Ayı

Fidye Nedir?
Fidye, oruç tutma gibi bazı ibadetlerin yapılamaması ve birtakım kusurların işlenmesi halinde ödenmesi gereken dini mali yükümlülüktür.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının yaz ortasına denk gelmesi, aşırı sıcakların artması ve günlerin uzun olması bir çok kişiyi oruç tutarken zorlayacak. Özellikle yaşlı ve hasta olanlar, çeşitli sebeplerden oruç tutamayacak olanların Ramazan ayında sevap kazanmaları sağlamak, fakir fukaraya yardımcı olmak amacıyla fidye diye adlandırılan ücret ödemeleri gerekmektedir.

Fidye Veremeyecekler Ne Yapmalı?
Fidye verme yükümlülüğü olan fakat buna maddi imkanı el vermeyen kimse Allah’tan af dilemelidir.

Sponsorlar

Fidye Miktarı Ücreti Ne Kadar?
Geçen yıl fidye miktarını günlük 7.5 TL olarak belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl (2012) içinfidye miktarını günlük 8.5 TL olarak belirlerdi.

Fidye ücreti Ramazan ayında günlük olarak verileceği gibi, Ramazan ayı başında veya sonunda toplu olarak da verilebilir.

Fidye Ne Şekilde Ödenir?
Fidye ücreti yardıma muhtaçlara bizzat para olarak verilebileceği gibi aynı para tutarı karşılığı gıda olarak da verilebilir.

Dikkat: Çevrenizde yardıma muhtaç fakir fukara kimseleri öğrenmek için mahalle muhtarlıklarına giderek bilgi alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver