Orta Kulak İltihabı Nasıl Geçer, Orta Kulak İltihabı Nasıl Tedavi Edilir, Orta Kulak İltihabı Tedavi Yöntemleri

orta kulak iltihabı ve tedavisi, orta kulak iltihabının tedavisi, otitis media tedavi, otitis media tedavisi

Orta kulak iltihabı tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Daha çok çocuk yaşlarda görülebilecek olan büyük sıkıntılardan biri olmasına rağmen, yetişkinlik döneminde de kendini gösteren bir rahatsızlıktır. İşitme organımız olan kulakta bu tür sorunların meydana gelmesi işitme kaybına yol açabileceği için, tedavisine geç kalınmaması gerekir. Bilhassa bahar aylarında çok daha dikkatli olunmalı ve rahatsızlık ciddiye alınmalıdır.

Orta kulak iltihabı (otitis media) yaşıyorsanız, bunun sebebi muhakkak mikroplardır. Orta kulak, kulak zarından sonra gelen bir kısımdır ve içinde ses iletimi ile görevli kemikler bulunur. Bu bölgenin mikrop kapması sonucu iltihaplanma meydana gelir. Şiddetli bir ağrı ile kendini hissettirir.

Teşhisi ve tedavisi kolay olan orta kulak iltihaplanması, ihmal edildiği zaman bilhassa öğrenmede ve konuşmada güçlük ve işitme kaybına yol açabilir.

Orta kulak iltihabı tedavisi genellikle ilaçla olur. İlacın fayda etmediği durumlarda ise, KBB uzmanı kulak zarını çizer ve iltihabın dışarı akmasını sağlar. Otitis media tedavisi için uzman bir doktora başvurmalı ve hastalığı ihmal etmemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver