Orman Endüstri Mühendisi ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: Orman Endüstri Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi hakkında, Orman Endüstri Mühendisi ile ilgili bilgi, Orman Endüstri Mühendisi mesleği, Orman Endüstri Mühendisi nasıl olunur, Orman Endüstri Mühendisi olmak için, Orman Endüstri Mühendisi olmak için hangi okulu okunmalı, Orman Endüstri Mühendisinin özellikleri , Orman Endüstri Mühendisi ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Orman Endüstri Mühendisi Görevleri
Orman ürünlerini işleyecek tesislerin tasarımını yapar, Tesislerin kurulması ve işletilmesi için gerekli çalışmaları yürütür, Orman ürünlerini işveren adına satın alır, İşlenecek orman ürünleri için standartlar saptar ve ürünlerin kalitesini denetler, İşlenecek ürünün üretim ve satışı için pazarlama araştırmaları yapar, Orman ana ürünü olan tomruğu keresteye dönüştürmede planlayıcı ve yürütücü olarak hizmet verir, Kesme ve soyma kaplama üretiminde teknik hizmet verir, Yonga levha, lif levha, çimentolu yonga levha üretiminde çalışmaları koordine eder, Stok kontrolü yapar, İşletmenin araştırma – geliştirme gibi faaliyetlerinde çalışır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Orman Endüstri Mühendisi Kullanılan Malzemeler
Ağaç işleme makineleri, Bilgisayar, Ürün projelendirme için çizim alet ve gereçleri, (Aydınger kağıdı, şablon, kalem vb.) Ağaç ve ağaç kökenli tüm malzemeler.

 

Orman Endüstri Mühendisi Özellikleri
Orman endüstri mühendisi olmak isteyenlerin; bedence sağlam, üstün bir genel yeteneğe, üstün matematik ve fen bilimleri yeteneğine, bir işi planlama ve yürütme gücüne sahip, ekonomi ve ticarete ilgi duyan, uzak görüşlü, yaratıcı ve yeniliklere açık, kapalı alanda özellikle fabrika içinde çalışmaktan hoşlanan, işbirliği yapabilen ve başkalarını yönetebilen kimseler olmaları gerekir. Orman endüstri mühendisleri, genelde fabrika ve atölyelerde çalıştıklarından görme, duyma, koku alma, renk körlüğü ve alerjik rahatsızlıkları bulunmamalıdır.

 

Orman Endüstri Mühendisi Okulu
Mesleğin eğitimi üniversitelerin Orman Endüstrisi Mühendisliği bölümünde verilmektedir.

 

Orman Endüstri Mühendisi Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitimi 4 yıl süreli olup ders programları üniversitelere göre değişiklik göstermektedir.

 

Orman Endüstri Mühendisi Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Orman Endüstri Mühendisi”lisans diploması ve “Orman Endüstri Mühendisi” unvanı verilir.

 

Orman Endüstri Mühendisi Çalışma Alanları
Endüstrinin gelişmesine paralel olarak inşaat sektörü de gelişim göstermiş olup, bu alanlarda orman ürünleri ve orman endüstri mühendisine ihtiyaç artmıştır. Orman endüstri mühendisi kamu ve özel sektöre ait orman ürünlerini işleyen; kağıt, karton fabrikaları, kereste, mobilya, yonga levha, lif levha, kontrplak, kapı ve pencere ile diğer özel ürünlerin üretimini yapan özel işletmelerin bünyelerinde teknik ve idari görevlerde çalışır. Yeni bir alan olan orman endüstri mühendisliğinde geleceğe yönelik iş bulma imkanlarının geniş olduğu gözlenmektedir.

 

Orman Endüstri Mühendisi Meslekte İlerleme
“Lisans eğitiminden sonra yüksek lisans, doktora yapabilir, araştırma görevlisi olabilir ve akademik karayer yapabilirler.”


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver