Organ ya da Doku Onarımı Onam Formu

  >>> Organ yada Doku Onarımı Onam Formu <<<

Ameliyat nasıl yapılır?Kan dolaşım bozukluğuna, enfeksiyona, travmaya bağlı ya da doğumsal olarak organ veya dokunun bir kısmının ya da tamamının eksikliği olması durumunda yakın/uzak bir dokudan doku transferi/deri nakli ile eksik parçanın onarılması işlemidir. Anestezi:Anestezi işleminin ve anestezik maddenin riskleri hakkında bilgi için “anestezi bilgilendirme formunu” inceleyiniz. Eğer bu konuyla ilgili bir endişeniz varsa anestezi doktoruyla görüşünüz.
Eğer bilgilendirme formu verilmediyse lütfen isteyiniz.
Ameliyatın Genel Riskleri:a)    Akciğerinizde küçük bir bölge havalanmayacak şekilde birbirine yapışabilir, bu enfeksiyon riskini artırır. Bu durum antibiyotik tedavisi ve fizyoterapi gerektirebilir.b)    Bacaklarınızda ameliyat sonrası oluşabilecek pıhtılar (derin ven trombozu) ağrı ve şişlik yapabilir. Nadiren bu pıhtıdan bir parça akciğerinize gidebilir ve bu ölümcül olabilir.c)    Kalpte zorlanma sonucu kalp krizi olabilir.d)    Bu ameliyat esnasında ölüm olabilir. e)    Aşırı şişman kişilerde kalp ve akciğer komplikasyonları (istenmeyen sonuç) ve pıhtılaşma riski artmıştır. f)    Sigara içen kişilerde kalp ve akciğer komplikasyonları (istenmeyen sonuç) ve pıhtılaşma riski artmıştır.g)    Sigara içen kişilerde yara iyileşmesi olumsuz yönde etkilenir.
Ameliyatın Riskleri:a)    Cerrahi uygulama sonrasında nakledilen ya da transfer edilen dokuda dolaşım bozukluğu olabilir. Nakledilen doku dolaşım bozukluğu sonucu tamamen ölebilir. Bu durumlarda ek ameliyat gerekebilir.b)    Yara iyileşmesi uzayabilir. Yara enfekte olabilir. Bu durumda uzun süreli yara antibiyotik tedavisi gerektirebilir.c)    Doku nakli yapılmış ise bu dokunun iyileşmesi iyi olmayabilir. Bu dikkat çekici bir iz ile sonuçlanabilir. Ek cerrahi gerektirebilir.d)    Ameliyat yapılan bölgelerde, kan ve sıvı birikebilir ve bunun boşaltılması gerekebilir. Bu da yara iyileşmesini yavaşlatabilir.e)    Nakledilen doku normal doku gibi görünmeyebilir.f)    Bütün ameliyatlar iz bırakır. Doku nakli nedeniyle de iz kalacaktır.g)    Kalın, kırmızı, yumrulu, kaşıntılı izler oluşabilir. Bunların tedavisi çok zordur ve görünüşü bozabilir.h)    Bu tür doku eksikliğinin onarımı ameliyatlarında temel amaç eksik dokunun yeniden yapılması olduğundan (rekonstrüksiyonu) kozmetik sonuç her zaman tatmin edici olmayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önemli Riskler ve uygun tedavi seçenekleri:Doktor benimle ilgili bazı özel problemleri ve riskleri, eğer bir komplikasyon (istenmeyen sonuç) gerçekleşirse bunun muhtemel sonuçlarını açıkladı. Ayrıca hem komplikasyon (istenmeyen sonuç) ile ilişkili tedavi seçeneklerini hem de bu ameliyata ait olmayan genel riskleri açıkladı. (Bu bölüme gerekli görüldüğü takdirde doktor tarafından hastanın tıbbi bilgileri kaydedilecektir.)

>>>Devamı için lütfen sayfadaki indirme adreslerinden herhangi birini kullanarak onam formunu bilgisayarınıza indiriniz.

–> ONAM FORMLARI ANA SAYFASINA DÖN <–

Organ ya da Doku Onarımı Onam Formunu İndir  –  Alternatif İndirme

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver