Ördek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Ördek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Ördek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ördek Nedir, Ördek Ne Anlama Gelir, Ördek Ne Demektir, Ördek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ördek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ördek Anlamı

Anseriformes takımının, Anatidae familyasındaki türlere verilen genel ad. İyi yüzen hayvanlardır. Gagaları üstten çok basıktır. Öndeki parmakları genellikle yüzme derisiyle birbirine bağlanmıştır. Büyük bir kısmı göç eder. Genellikle tatlı sularda yaşarlar.

Ördekler değişik şekilde beslenmeye özelleşmişlerdir. Besinlerini dalarak alırlar. Dipteki çamuru ağızlarının içine alırlar. Bu çamuru gagalarında süzerler ve besinleri seçerek alırlar. Beslenmede görmenin fazla etkisi olmadığı için, geceleri de beslenirler. Bitkisel besinleri alırlar. Boyunlarını ileri uzatarak uçarlar. Ülkemizde çeşitli türleri yaşamaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Ördek Nedir Ördek ödev ara Ördek kelime anlamı Ördek sözlükte ara Ördek ansiklopedi bilgi bankası ara Ördek ne demek Ördek neye denir

Ördek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver