Optik Kayıt Nedir Hakkında Bilgi

Optik Kayıt Nedir

Optik Kayıt anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Optik Kayıt Nedir, Optik Kayıt Ne Anlama Gelir, Optik Kayıt Ne Demektir, Optik Kayıt Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Optik Kayıt ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Optik Kayıt Anlamı

Mikrofondan çıkan sinyalleri mekanik bir düzenek ve bir ışık demeti aracılığıyla bir film üzerinde fotoğraf türünden görüntüler hâlinde saptamaya dayalı ses kayıt yöntemi. Genellikle sinema filmlerinde kullanılır (eskiden manyetik kayıt kullanılırdı). Ses yeniden oluşturulmak istendiğinde görüntüler bir ışık demeti önünden geçirilir ve bu ışık bir fotosele düşürülerek elektrik sinyalleri elde edilir. Bunlar da uygun bir elektrik devresiyle hoparlöre ulaştırılarak ses elde edilir.

Konu ile ilgili aramalar: Optik Kayıt Nedir Optik Kayıt ödev ara Optik Kayıt kelime anlamı Optik Kayıt sözlükte ara Optik Kayıt ansiklopedi bilgi bankası ara Optik Kayıt ne demek Optik Kayıt neye denir

Optik Kayıt ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver