Opal Nedir Hakkında Bilgi

Opal Nedir

Opal anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Opal Nedir, Opal Ne Anlama Gelir, Opal Ne Demektir, Opal Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Opal ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Opal Anlamı

Kalseduana benzeyen, ondan daha az yoğun ve daha az sert olan bir silikat. Sıcak su kaynaklarının yakınında, düşük ısıda meydana gelen yataklar ve damarlarda bulunur. Birçok çeşidi vardır. Adi opal yarı saydam ve soluk renklidir. Değerli taş olarak kullanılan opal süt beyazı renkte olup kimi zaman siyah bir zemin rengi gösterir. Hiyalit renksiz bir opal türüdür. Hidrofan çeşidi ise suya sokulduğunda saydamlaşır. Gayzerit de gayzer yakınlarında görülen ya da sıcak sulardan çökelmiş bir opal türüdür. Opal, diyatomeler ve silisli süngerlerin iskeletlerini oluşturur. Opal adı “değerli taş” anlamıyla Sanskrit dilinden gelmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Opal Nedir Opal ödev ara Opal kelime anlamı Opal sözlükte ara Opal ansiklopedi bilgi bankası ara Opal ne demek Opal neye denir

Opal ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver