Online Bulut Bilgisayar Oyunu Ücretsiz İndir OnLive Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

Online Bulut Bilgisayar Oyunu OnLive Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda OnLive isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Onlive sistemi, oyunların uzak bir bilgisayarda saklandığı, bilgisayarınıza yüklediğiniz bir program aracılığı ve internet bağlantı hızınıza göre bulut üzerindeki sisteme bağlanarak oyunları kendi bilgisayarınızdaymış gibi oynamanıza olanak vermektedir. İster deneme sürümlerini oynayın, isterseniz sunduğu 3-7gün ve sınırsız oynama seçeneklerinden uygun olan paketi satın alarak, oyuna kaldığınız yerden devam edin.

2009 Oyun Geliştiricileri Konferansında tanıtılan sistem, 2010 yılında aylık alınan belli bir ücret karşılında yayına girdi. 7 Aralık 2010 itibariyle Amerikan Patent Kurumundan Online Bilgisayar Oyunu sistemi patentini almıştır. Bilgisayarınız ne olursa olsun minimum internet bağlantınız yeterli ise bulut oyun sistemine bağlanarak oyunları oynayabilirsiniz. Oyun başlama ekranı geldiğinde patentli sistemin ne kadar başarı ile işlediğini görebilirsiniz.

Arena Bölümü: Sisteme girdiğiniz anda dünya üzerinde bu sisteme bağlanıp oyun oynayan kişileri izleyici olarak oyunlarına konuk olabilirsiniz.

Profile Bölümü: Onlive sistemine kayıt olduğunuz bilgileri değiştirmek, facebook hesabınızla senkronizasyonunu sağlamak için hazırlanmış bölüm.

Marketplace Bölümü: Oyunların belli kategorilerde listelendiği ve satın alma yada deneme sürümünü oynamanız için gerekli bilgilerin sunuldu ana ekran.

Showcase Bölümü: Duyuruların listelendiği ilgili bölüm. Aynı bölümü sitesinde de sunmakta.

Onlive ikonu: Ayarlar bölümü.

My Games bölümü: Satın aldığınız yada süresini uzatacağınız oyunların listelendiği bölüm.

Last Played bölümü: Son oynadığınız oyunu size gösterir.

Brag Clips bölümü: Oyuncuların oyunlardan veya kendi çektikleri kısa videoları listeledikleri bölüm.

Friends bölümü: Facebook hesabınız ya da e-posta hesabınızdan arkadaşlarınızı arayabilir yada istek gönderebilirsiniz.

 

Genel özellikleri:

Onlive sitesine girerek kayıt olmanız gerekmektedir.
Oyunlar 720p’ye kadar destek sağlar.
En az 5mbit internet hızı önerilmekte.
Take-Two, Ubisoft, Epic Games, Atari, Codemasters, THQ, Warner Bros., 2D Boy, Eidos Interactive dahil 50’den fazla oyun üreticisi ile anlaşması bulunmaktadır. 
Onlive mağazasından satın alabileceğiniz joystick ve TV’ye bağlanabilen adaptör cihazını sayesinde televizyon ekranında oyun keyfi.

Minimum sistem gereksinimi:

Internet Bağlantısı: 2 Mbps hızın kablo ve Wi-Fi bağlantısı
Sistem: Windows 7/Vista (32 or 64-bit) / XP SP3 (32-bit)
Bilgisayar: Tüm bilgisayar ve netbooklarda
Ekran çözünürlüğü: 1024x576px
Ekran kartınızın Pixel Shader 2.0 desteği olmalıdır.
İşlemcinizin SSE2 destekli olması gerekmektedir. (2004 yılından sonra üretilen Intel işlemciler, 2003 yılından sonra üretilen AMD işlemciler)

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver