Omuzda Sinir Sıkışması Belirtileri, Omuzda Sinir Sıkışması Belirtisi, Omuzlarda Sinir Sıkışması Belirtileri

omuzlarda sinir sıkışmasının belirtileri, omuzlarda sinir sıkışmasının belirtileri nelerdir, ,

Omuzda sinir sıkışması belirtileri nelerdir?

Omuzda sinir sıkışması sorunu şiddetli bir ağrıya ve tutulmaya sebep olan bir hastalık olarak, husule geldiği kişinin günlük hayatında bir takım kısıtlamalara sebep olur. Ciddi sorunlar yaşatan omuzda sinir sıkışması, sinirlerin vücut yapıları tarafından baskıya uğraması sonucu ortaya çıkan omuzda sinir sıkışması hastalara ağrı ve tutulmanın yanı sıra şu şikayetlere sebep olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Omuzda sinir sıkışması belirtileri

İşte omuzda sinir sıkışmasının belirtileri:

Omuzlarda sinir sıkışması belirtilerinden ilki az önce de bahsettiğimiz gibi şiddetli omuz ağrısıdır. Sinir sıkışmasının en önemli belirtisi olan bu ağrı, bir süre sonra omuzların haricinde kol ve bacaklarda da görülmeye başlar. Özellikle hasta hareketsiz kaldığı zaman bu ağrı husule gelecektir. Omuz ağrısının aynı sıra uyuşmalarda ortaya çıkacaktır. Omuz ağrısı çektiğiniz zaman uyuşmanın dinmesi için omzunuza masaj yaptırıyor ve ağrının daha da şiddetlendiğini hissediyorsanız, kesinlikle omuzda sinir sıkışması sorunu yaşıyorsunuz demektir. Çünkü omuzda sinir sıkışması sorununda bölgeye masaj yapmak ağrının şiddetlenmesine sebep olur.

Bu sorunların yanı sıra kaslarınızda zayıflık hissediyor ve bir şeyleri tutmada zorluk çekiyorsanız, Kaslarda seğirme ve sertlik oluşması gibi kas spazmı durumu da omuzda sinir sıkışması belirtileridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver