Omuz Sıkışması Sendromu, Omuz Sıkışması Sendromu Nasıl Tedavi Edilir, Omuz Sıkışması Sendromu Tedavi

omuz sıkışması sendromu tedavi yolları, omuz sıkışması sendromu ve tedavisi, omuz sıkışması sendromunun tedavisi nasıl olur,

Omuz sıkışma sendromu tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kolumuzu havaya kaldırmakta zorluk çektiğimiz ve ağrı hissettiğimiz zamanlarda omuz sıkışması sendromu ile karşı karşıya olduğumuzu rahatlıkla anlayabiliriz. Kolun işlevinde aksamaya sebep olan bu sorun erken evrelerde iken basit yöntemlerle tedavi edilmektedir. Orta düzeyli sorunlarda ise omuz sıkışması tedavisi için fizik tedaviye ihtiyaç duyulurken, daha ilerlemiş evrelerde omuz sıkışması sendromu tedavisi cerrahi yöntemlerle yapılmaktadır.


Omuzda ağrı, kolları yukarı kaldırmada zorlanma, omuzda çekilme ve sertlik gibi belirtiler ile kendini belli eden omuz sıkışması sendromu tedavisinde uzman hekimler sizin için en uygun yöntemi uygulayacaklardır. Sorununuzun evresine göre omuz sıkışması sendromunun tedavisi şekillenir. Özellikle hastalar çektikleri ağrılardan şikayetlenirler. Hekim bu ağrılarınızı dindirecek tedaviyi size önerecektir.

Omuz sıkışma sendromu tedavisinde sadece sorunu yok etmeye yönelik tedaviler uygulanmıyor, aynı zamanda sorunun tekrar nüksetmesini önlemek için de bir takım tedaviler hastalara uygulanmaktadır. Tedavi esnasında en çok dikkat etmeniz gereken şey kollarınızı fazla yormamak ve omzunuzu zorlayacak hareketlerde bulunmamaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver