Omuz Kireçlenmesi, Omuz Kireçlenmesi Belirtisi, Omuz Kireçlenmesi Nasıl Anlaşılır

omuz kireçlenmesi ve belirtileri, omuz kireçlenmesinin belirtileri, omuz kireçlenmesinin belirtisi nelerdir, omuzda kireçlenme belirtileri

Omuz kireçlenmesi belirtileri

Orta yaş grubunun ortak derdi olan ve hemen hemen her 5 kişiden birinde görülen omuz ağrıları, bazı durumlarda hafif bir şekilde seyir etse de, bazen de günlük yaşamı altüst edecek kadar şiddetli olur. Omuz ağrılarına yol açan oldukça çok sayıda sebep söz konusu olmakta ve bunlardan bir tanesi de omuz kireçlenmesidir. Omuz kireçlenmesinin bir belirtisi olan omuz ağrısı gibi başka sorunlarda husule gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Omuz kireçlenmesi belirtisi

Ağrı hissi omuz kireçlenmesinin bir belirtisi olabilir, ancak her omuz ağrısının da kireçlenme belirtisi olduğunu söylemek yanlış olur. Ağrının yanı sıra hissedilen bir takım sorunlar neticesinde omuz kireçlenmesinden şüphe edilebilir. Ortaya çıkan şikayetlerin omuz kireçlenmesine bağlı olup olmadığını anlamanın en kesin yolu ise, doktor muayenesinden geçer.

Omuz kireçlenmesi hastalarında genellikle ağrının yanı sıra mekanik sıkışmalarda görülmektedir. Omuz bölgesinde husule gelen kireç depoları belirli aralıklarla ağrıya sebep olur. Omuzda şiddetli ağrı, setlik, harekette kısıtlılık, şişlik ve kızarıklıklar varsa omuz kireçlenmesi belirtileri olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver