Omurilik Nedir Hakkında Bilgi

Omurilik Nedir

Omurilik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Omurilik Nedir, Omurilik Ne Anlama Gelir, Omurilik Ne Demektir, Omurilik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Omurilik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Omurilik Anlamı

Omurganın içinde vücut boyunca uzanan ve ortasında yine boydan boya bir kanal içeren merkezî bir sinir sistemi. Motor sinirleri ve duyu sinirlerini taşır. Yani almaçlarla, merkezler arasında sanki bir iletim kablosuymuş gibi çalışır. Ancak tek görevi yalnızca impulsları iletmek değildir. Omurilik, aynı zamanda refleks merkezi olarak da işlev görür. Elimizi sıcak bir cisme dokundurduğumuzda düşünmeden anî olarak geri çekmemizi sağlayan sinir merkezi omuriliktir.

Konu ile ilgili aramalar: Omurilik Nedir Omurilik ödev ara Omurilik kelime anlamı Omurilik sözlükte ara Omurilik ansiklopedi bilgi bankası ara Omurilik ne demek Omurilik neye denir

Omurilik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver