Omurilik Daralmasının Tedavisi, Omurilik Kanal Daralması Ameliyatı, Omurilik Kanal Daralması Hastalığı

omurilik kanal daralması tedavisi, omurilik kanal darlığı, omurilik kanal darlığı ameliyatı nasıl yapılır, omurilik kanal darlığı tedavisi

Omurilik kanal darlığı tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Omurilik kanal daralması hastalığı genellikle bel fıtığı ile karıştırılmaktadır ancak omurilik kanal darlığının bel fıtığından farklı bir problem olduğu bilinmelidir. Omurilik kanal darlığı sonradan meydana geldiği gibi doğuştan da meydana gelmektedir. Doğumsal faktörler ve ileriki yaşlarda kemiklerde görülen şekil değişimleri omurilik kanal darlığına sebep olur. Omurilik daralmasının tedavisi nasıl oluyor diye merak ediyorsanız öğrenmek için doğru adrestesiniz.

Omurilik kanal darlığı hastaları yürümekte zorluk çekerler. Bu hastalar belli bir mesafe yürüdükleri zaman sürekli dinlenme ihtiyaçları hisseder, bacaklarında şiddetli ağrılar ve uyuşmalar meydana gelir. Yaşam kalitesini düşüren bu rahatsızlık çeşitli tedavi metotları ile ortadan kaldırılmaya çalışılır.

Omurilik kalan daralması başlangıç evresinde yani hafif düzeyde iken tedavi bir takım ilaçlarlarla, fizik tedavilerle ve baskı oluşturan kemik yapılarının cerrahi operasyonla alınması ile tedavi gerçekleştirilir. Ancak kemik alımı omurganın stabiletisini bozacaksa titanyum implant ile omurga sabitleştirilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver