Omurga Nedir Hakkında Bilgi

Omurga Nedir

Omurga anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Omurga Nedir, Omurga Ne Anlama Gelir, Omurga Ne Demektir, Omurga Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Omurga ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Omurga Anlamı

Şekilleri birbirinden farklı olan ve omur adı verilen küçük kemiklerden oluşmuştur. Sütun şeklinde oluşan bu yapıya omurga denir. Omurga, vücudun “S” şeklinde hareket etmesine izin verir ve birçok kasın bağlanması için bir dayanak noktası oluşturur. Omurgayı oluşturan kemiklerden her birine omur denir. Omurların ortasındaki boşluk üst üste gelerek omurga kanalını meydana getirir. Omurga kanalının içinde omurilik bulunur. Omurga; boyun omurları, sırt omurları, bel omurları, kuyruk sokumu kemikleri gibi kısımlara ayrılır.

Konu ile ilgili aramalar: Omurga Nedir Omurga ödev ara Omurga kelime anlamı Omurga sözlükte ara Omurga ansiklopedi bilgi bankası ara Omurga ne demek Omurga neye denir

Omurga ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver