ÖMSS Özürlü Memur Alımları Ekim 2012 Özürlü Memur Alımları Kasım 2012 Fatma Şahin Özürlü Memur Alımları 2012

Fatma Şahin Özürlü Memur Alımları 2012,

 

Özürlü vatandaşlarımızın merakla beklediği ÖMSS 2012 memur alımları ile ilgi bir açıklama yaptı. Ekim, Kasım, Aralık 2012 tarihleri arasında 2 bin özürlü memur alınacağını söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

ÖMSS 2. Yerleştirmeleri Ne Zaman Yapılacak? sorusuna Fatma Şahin

“Engelli istihdamında 21 bin açığımız var. Biz bu sınavı 2 yıllığına yaptık. 2 yıl geçerli bu sınav. 7 bin kadronun 5 binine atama yaptık. 2 bin kadroya yıl sonuna kadar atama yapacağız inşallah. Atama sürecini hızlandıracak mekanizmaları güçlendiriyoruz biz.” dedi.

Bakan Fatma Şahin Koruyucu Aile Sistemi hakkında bilgiler verdi.Yaptığı açıklamada;

“Koruyucu aile sistemine geçiyoruz. Evlat edinme, hukuki olarak yavaş çalışıyor, bir taraftan koruyucu aile sistemi dediğimiz velayet, vesayet olmadan, miras hakkı olmadan mali destekle yardımcı olarak 8 bin aileye destek verdik, ailesine götürdük. Şimdi yeni yönetmeliği de hazırladık. Zannediliyor ki koruyucu ailede hafta sonu alacaksın gezdirecek sin  götüreceksin öyle bir şey yok. Koruyucu aile nedir diyor? Evlat edinme sisteminin aynı, tek fark miras hakkı yok. Her şey aynı, beraber yaşıyor. 14 bin çocuğumuzun sıcak yuvada daha iyi yetişmesi için bütün bunlar… Şu anda bin yüz koruyucu aile var, yeni yönetmelik ve koruyucu aile ciddi manada yükseleceğine inanıyorum.”

Etiketler: :
özürlü memur alımı 2012, özürlü memur ek yerleştirme, ömss, engelli memur alımı 2012, ömss alımları, ömss aralık 2012, özürlü memur alımı aralık 2012

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver