Ömerli Barajı Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Ömerli Barajı Nedir Nerededir

Ömerli Barajı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ömerli Barajı Nedir, Ömerli Barajı Ne Anlama Gelir, Ömerli Barajı Ne Demektir, Ömerli Barajı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ömerli Barajı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ömerli Barajı Anlamı

İstanbul’un Anadolu yakasında, aynı adlı yerde, Riva Çayı üzerinde kurulu baraj. 1973′te işletmeye açıldı. Toprak dolgu tipinde olan Ömerli Barajı, Anadolu yakasının ve Avrupa kesiminin içme suyu gereksinimini karşılamak amacıyla yapıldı. Temelden yüksekliği 54 m., talvegden yüksekliği 52 m, kret uzunluğu 372 m., dolgu hacmi 1.650.000, ölü hacmi 188 milyon, yararlı hacmi 268 milyon, yıllık içme suyu verimi 180 milyon m3, drenaj alanı 600 km2 dir.

Konu ile ilgili aramalar: Ömerli Barajı Nedir Ömerli Barajı ödev ara Ömerli Barajı kelime anlamı Ömerli Barajı sözlükte ara Ömerli Barajı ansiklopedi bilgi bankası ara Ömerli Barajı ne demek Ömerli Barajı neye denir

Ömerli Barajı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver