Ömer Onan Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Ömer Onan Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Ömer Onan Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Fenerbahçe Ülker ve Türkiye Basketbol A Milli Takımı formalarını giymekte olan Türk basketbol oyuncusu. 8 kez Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 5 Türkiye Kupası Şampiyonluğu ve 5 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu yaşamış olan Onan, 2010 yılında Dünya Şampiyonası’nda 2. olan milli takım kadrosunda da yer almıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ömer Onan, 4 Şubat 1978 tarihinde, Mersin’de dünyaya geldi. Basketbola Tarsus Çukurovaspor’da başlayan Onan, daha sonra Efes Pilsen kadrosuna geçiş yaparak profesyonel basketbol kariyerine başladı.

1996-1997 sezonunda Efes Pilsen forması altında ilk lig maçına çıkan Onan, 1996-2004 yılları arasında Pilsen takımının kadrosunda yer aldı. Bu yıllar arasında 4 Lig Şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve de 2 kez Euroleague 3.’lüğü yaşayan deneyimli şutör, ayrıca milli takımın vazgeçilmez isimlerinden birisi oldu. 2001 yılında A Milli Takım’la beraber katıldığı Avrulpa Şampiyonası’nda finale kalan kadroda yer aldı.

2004-2005 sezonunda Fenerbahçe’ye transfer olan Onan, 2005-2006 sezonunu Ülker’de geçirdi ve 2006-2007 sezonunda Fenerbahçe Ülker takımına transfer oldu. Fenerbahçe Ülker kadrosu altında başarılı sezonlar geçiren deneyimli basketbolcu 3 Lig Şampiyonluğu, 1 Türkiye Kupası ve 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi olmayı başardı.

Ümit Milli Takım’da oynadığı yıllarda bir Avrulpa Şampiyonluğu Kupası’nı müzesine götüren Onan, A Milli Takım’ın da değişmez isimlerinden birisi olmayı başardı ve 2001 FIBA Avrulpa Şampiyonası’da gümüş madalya alan kadroda yer aldı.

A Milli Basketbol Takımı ile 100’ün üzerinde milli maça çıkmış olan ve takımın en tecrübeli oyuncularından birisi olan Ömer Onan, 2010 yılında düzenlenen FIBA Dünya Şampiyonası’nda ikinci olmayı başaran Türkiye A Milli Basketbol Takımı kadrosu içerisinde yer almış ve de ülkemize büyük bir onur getirmiştir. Başarılı basketbolcu halen Fenerbahçe Ülker forması altında aktif spor yaşamına devam etmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver