Oligarşi Nedir Hakkında Bilgi

Oligarşi Nedir

Oligarşi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Oligarşi Nedir, Oligarşi Ne Anlama Gelir, Oligarşi Ne Demektir, Oligarşi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Oligarşi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Oligarşi Anlamı

Bir ülke içerisinde belli bir grubun tüm egemenlik yetkilerini elinde tutmasıyla oluşan devlet şekli. Oligarşi, üretici güçlerin gelişiminin var olan üretim ilişkileri tarafından engellenmeye başlanıldığı bütün sınıflı toplumlarda görülür. Toplumların evriminin belirli bir aşamasından itibaren ortaya çıkan oligarşinin temel görevi, mevcut üretim ilişkilerini biraz daha sürdürebilmek için sömürünün düzenlenmesi ve toplumsal hareketlerin bastırılmasıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Oligarşi Nedir Oligarşi ödev ara Oligarşi kelime anlamı Oligarşi sözlükte ara Oligarşi ansiklopedi bilgi bankası ara Oligarşi ne demek Oligarşi neye denir

Oligarşi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver