Okuma Bayramı Sunucu Konuşması ders notları kısa konu anlatımı özet

Etiketler: Okuma Bayramı Sunucu Konuşması özet konu anlatımı videolu madde madde çok kısa, Okuma Bayramı Sunucu Konuşması hakkında kısaca bilgi maddeler halinde

Kutlama Programları

Sunucu Öğrenci
SEVGİLİ ÖĞRETMENLERİMKIYMETLİ BÜYÜKLERİMBUGÜN OKUMA BAYRAMIMIZAHEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ
Sunucu Öğrenci
ADIMIZ ÜSTÜMÜZDEBİZ BİRİNCİ SINIFIZÇOK YANLIŞLIK YAPARSAKAFFINIZA SIĞINIRIZ
Sunucu Öğrenci
BİRAZ ÇEKİNGEN İSEK ALDIRMAYIN HOŞ GÖRÜNSİZLERE ALIŞIRSAKBİZİ O VAKİT GÖRÜN
Sunucu Öğrenci
SİZİ EĞLENDİRMEYETOPLANDIK BİZ BUGÜNDEZAHMET EDİP GELDİNİZ TEŞEKKÜRLER SİZLERE.HOŞGELDİNİZ
Sunucu Öğrenci:Sayın okul müdürümüz ,değerli öğretmenlerim,sevgili anne ve babalarımız,Kıymetli arkadaşlar!1-A sınıfının hazırladığı yıl sonu okuma bayramına hepiniz hoş geldiniz. Programı sizlere ben  Sunucu Öğrenciben Sunucu Öğrencibirlikte sunacağız.
Sunucu Öğrenci: Biz, birinci sınıflar olarak bu yıl çok çalıştık,çok yorulduk,bazen  zor geldi,kaçmak istedik, bazen  hastalandık okulu özledik, ama sonunda başardık.Bizleri bu günlere getiren öğretmenimiz …………………………. ‘ye çok teşekkür ediyoruz.Programımıza  başlıyoruz.‘’BİZ ‘’adlı şiirleriyle ERAY,ZÜHRE NAZ,EMRE,YAĞMUR arkadaşlarımızı dinliyoruz.
Sunucu Öğrenci:Sınıf koromuzdan sırasıyla, ATATÜRK ÖLMEDİ CUMHURİYETÖĞRETMENİM,SEVGİ ÇİÇEKLERİ  VE YAĞMUR İLE ZÜHRENAZ arkadaşımızın  söyleyeceği koronun da eşlik  edeceği BEYAZ GİYME türküsünü dileyeceğiz.
Sunucu Öğrenci:Yiğit delikanlılar,güler yüzlü şen kızlarHalk oyunları için, burada toplandılarMüzik ve ritim ile oynayıp coşacaklarHep birlikte yürekten alkışlanacaklar.Bir yıl boyunca  çalıştık,çabaladık ve sizler için güzel bir kına gecesi hazırladık.İzlemeye ne dersiniz?
Sunucu Öğrenci  :.Ne çabuk geçti bu yıl değil mi Sunucu Öğrenci
Sunucu Öğrenci :Evet tıpkı bir şiir gibi.
Sunucu Öğrenci :Öyleyse Şimdi de Ekrem Efe  arkadaşımızdan birinci sınıf şiirini dinlemeye ne dersin?
Sunucu Öğrenci :Harika olur derim.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Arkadaşımıza teşekkür ediyorum .Bize bazen kocaman oldun sekiz yaşındasın derler .Bazen sus bakim,sen küçüksün derler.SUNUCU ÖĞRENCİ buna bir çare bulmuş,bakalım neymiş.Büyük müyüm Küçük müyüm?Monoloğu ile huzurlarınıza davet ediyorum.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Köylü kızı ile köy delikanlısı yolda karşılaştıklarında neler konuştular acaba? Şimdi de ERAY VE HİRA arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu “CENNET İLE MEHMET” adlı oyunu izlemeye davet ediyorum.SUNUCU ÖĞRENCİ:Sevinelim gülelim                        Okumaya geçtik hey!                        Bilmiyoruz var mı?                        Bundan daha güzel şey.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Bu günün küçüğü yarının büyüğü  olacak arkadaşlarımız  bakalım hangi mesleği seçeceklermiş. Kendilerinden öğrenelim mi? Meslekler gösterisiyle bir gurup arkadaşımız sizlerle.
SUNUCU ÖĞRENCİ: Annem, babam, öğretmenim bu gün
                         Hüzün, korku bir yana, sevinçliyim
                         İçimdeki ışığım, güneşim, sevgimsin
                         Yarınlarımda umutsun, öğretmenim
Dedikoduyu Hiç Sevmem monologunu oynamak üzere SUNUCU ÖĞRENCİ  arkadaşımız karşınızda.
SUNUCU ÖĞRENCİ.Şimdi biraz da matematik yapalım.Siz hiç karganın  hesap yaptığını duydunuz mu?Bakın  karga neler yapıyormuş.Arkadaşımız MUZAFFER YİĞİT karşınızda dinleyelim, bakalım ne diyecek?
  SUNUCU ÖĞRENCİ:Seni düşünürüm sevgi gelince aklıma                         Derim öğretmenimde saklı hazinesi                         Sorsalar sabır taşı nedir diye bana                         Seni gösteririm sevgili öğretmenim
SUNUCU ÖĞRENCİ:Sırada çok güzel bir   şiirimiz var. SUNUCU ÖĞRENCİ, ELİFSU, RIZA, TUANA,ERAY, CANSU,BEGÜM, HİRA,OĞUZHAN,SUDE,SUNUCU ÖĞRENCİ,AYÇIL ‘’ ÇİÇEK TAKIYORUM’’ şiiri ile karşınızdayız
SUNUCU ÖĞRENCİ:Aramızda çok güzel türkü söyleyen , darbuka çalan ,tef çalan arkadaşlarımız var, EMRE ve OĞUZHAN  arkadaşlarımızın eşlik ettiği ALEYNA arkadaşımızdan ‘’HEKİMOĞLU’’ türküsünü dinliyoruz.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Sizleri şöyle Arjantin dansına ve müziğine götürmek istedik. Şimdi sıra TANGO  dansımızdaTüm zamane çocukları,selam eder eşe dosta.Arkadaşlarımız ARMAĞAN,ELA, SUNUCU ÖĞRENCİ, ZÜHRENAZ, YAĞMUR,ERAY,RIZA,ELİF SU,SİMAY,SUDE,OĞUZHAN, MUZAFFER YİĞİT,YAĞMUR ALARA, CAN,MUSTAFA,EMRE,TUANA  ben SUNUCU ÖĞRENCİ karşınızdayız.
SUNUCU ÖĞRENCİ:DEVRAN arkadaşımızı şiirini okuması için buraya davet ediyorum.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Hepiniz bilirsiniz bayanlar alış-verişe bayılırlar,vitrinlerde ,raflarda ne varsa yoksa almak isterler,gereksinim olup olmadığına pek dikkat etmezler.Şimdide BEGÜM,ARMAĞAN ,AYÇIL arkadaşlarımızı ‘’RELAX HAYATIM’’ adlı skeçleriyle izliyoruz.
SUNUCU ÖĞRENCİ :Köylü kızı arkadaşımız bütün gün tarlada çalışmış, akşam olunca da inekleri sağmış,yorgun düşmüş derin bir uykuya dalmış.Bakalım uykusunda neler yaşamış.Arkadaşlarımız,SİMAY,HİRA,BURAK ‘’ KÖYLÜ KIZI ‘’ oyunu ile karşınızdalar.
SUNUCU ÖĞRENCİ: Yağmur, çamur, kar demeden                Okula koştum her gün ben.”Bizim sınıfta hergün geç kalan arkadaşımız var adı ne biliyor musunuz.KUTLU  MUTLU MUUUU  yoksa MUTLU KUTLU MUYDU  evet şimdide ERAY,RIZA,ARDA,ÜMİT arkadaşlarımız ‘’ KUTLU-MUTLU oyunu ile karşınızdalar.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Bir grup arkadaşımız ‘’ATATÜRK İLKELERİ ‘’ adlı ‘’ orotoryo ‘’ ile karşınızdalar.
 SUNUCU ÖĞRENCİ : HAYRETTİN arkadaşımızdan ‘’OKUMA SEVİNCİ ‘’ adlı şiiri dinliyoruz.
SUNUCU ÖĞRENCİ:İnsanlar hepsi değerli
Mekânında herkes yerli
Kaynaşın köylü, şehirli
Hem köylüyüm hem şehirli
*********************SUNUCU ÖĞRENCİ:Aramızda olsun birlik
Sevgi ile olur erlik
Bize lâzım olan dirlik
Hem köylüyüm hem şehirli
Köylü -Şehirli tiplemeleri ile  SİMAY,YAĞMUR,ZÜHRE NAZ  arkadaşlarımız karşınızda.
 SUNUCU ÖĞRENCİ: Hava ne kadar güzel öğretmenim
             Yollar ağaçlar kuşlar ne kadar güzel
             Yeryüzü pırıl pırıl öğretmenim

İlkbahar –yaz –sonbahar –kış  mevsimler şiiri ile arkadaşlarımız RIZA,BERFİN,ÜMİT,BERFİN karşınızda
SUNUCU ÖĞRENCİ: Sevgin nereden gelir hiç bilmem                Sinirlerin ise çelikten midir nedir?                Sorsalar en yüce insan kimdir diye bana?                Seni gösteririm sevgili öğretmenim.YAĞMUR ALARA arkadaşımız ‘’ OKUMA SEVİNCİ ‘’ adlı şiiri ile karşınızda.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Kızlar ile erkekler hep atışır bilirsiniz ama bu sizin bildiğiniz atışmalardan değil görelim bakalım neler olacak?Bir grup arkadaşımız ‘’KIZLAR- ERKEKLER’’ dans gösterisi ile karşınızdalar.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Çılgın müzik çılgın ritm ve neşeli çocuklarFıkır fıkır bir dansla, oynayıp coşacaklarİşte bakın göründüler,sahne ye geliyorlarBol alkışlarınızla çok mutlu olacaklarTüm sınıfın hazırlamış olduğu dansı izliyoruz şimdi de…
SUNUCU ÖĞRENCİ: EMRE arkadaşımız darbuka eşliğinde şarkıları ile karşınızda.SUNUCU ÖĞRENCİ:Yemenin de  böylesi çokkkk şaşırdım çokk.Arkadaşlarımız ,MUZAFFER YİĞİT,ALİ,VE SUNUCU ÖĞRENCİ’in hazırlamış olduğu ‘’DOKTOR BEY ‘’ canlandırmasını izlemeye ne dersiniz?
SUNUCU ÖĞRENCİ: Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum.                         Bütün çiçekleri getirin buraya.                         Öğrencilerimi getirin,  getirin burayaHepimiz birer çiçeğiz gül,karanfil,lale,sümbül,nergis ,papatya bakalım çiçekler bizlere kendilerini nasıl tanıtıyor.Arkadaşlarımız,CANSU,ALEYNA,BERFİN,TUANA,HİRA,ELİF SU,YAĞMUR karşınızdalar.
SUNUCU ÖĞRENCİ: Gelinlerle kaynanaların arası pek iyi değilmiş,ben öyle duydum. Bizim gelin ile kaynananın arası nasılmış acaba.Bakalım, tahminin doğru mu?Şimdi de karşınızda çok eğlenceli bir skeç var.Gelin-kaynana atışmasını canlandıracak olan arkadaşlarımızı huzurlarınız ELA ile CANSU ‘ yu davet ediyorum.
SUNUCU ÖĞRENCİ: CAN arkadaşımızın hazırlamış olduğu HİP- HAP dansını izliyoruz.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Ne okumak ne yazmak                         
              Bilmiyordum evvelce
              Kelimeleri şöyle bırak
              Yazamazdım A;B;C
SUNUCU ÖĞRENCİ:‘’DERSLER KONUŞUYOR’’adlı oyunla,TUANA,ZÜHRE NAZ ,SİMAY,ELİF SU,,CAN,YAĞMUR,ELA,EMRE arkadaşlarımız karşınızdalar.
SUNUCU ÖĞRENCİ:  O kadar dolu ki toprağın şanla.                 Bir değil sanki bin vatan gibisin.                 Yüce dağlarına çöken dumanla           Göklerde yazılı destan gibisin.
SUNUCU ÖĞRENCİ: Aşım, toprağım, kanım…
Üzüntüm, sevincim, şanım…
Damarım, kalbim ve canım,
TÜRKİYEM senin için varım…
TÜRKİYEM benim, kutsal VATANIM,
TÜRKİYEM benim, canımdan canım…
SUNUCU ÖĞRENCİ:’’ AY –YILDIZ ‘’ gösterisi ile karşınızdayız..
SUNUCU ÖĞRENCİ:SİZE SÖZ VERİYORUZ                        SÖZ DİNLEYECEĞİZ                        DOĞRU SÖYLEYECEĞİZ                        AKILLICA DÜŞÜNÜP                        ÇOK ÇALIŞACAĞIZ                        VATANIMIZA VE SİZE                        HAYIRLI BİR EVLAT OLACAĞIZ.
SUNUCU ÖĞRENCİ: Sayın büyüklerimiz uğurlar olsun,
                Gününüz,gönlünüz sevinçle dolsun.
                Bizim bayramımıza hoş geldiniz,
                Bilseniz ne kadar güven verdiniz.
                Candan teşekkür ederiz size,
                Her zaman muhtacız ilginize.

SUNUCU ÖĞRENCİ: Kusur yaptıysak biz küçükleriniz                         Bağışlar elbet siz büyüklerimiz
                         Bülbül bile bağışlarım demiş güle
                         Bizden size bir çift söz…

SUNUCU ÖĞRENCİ: Sayın müdür yardımcımız ………………… öğretmenimizi  buraya davet ediyoruz.
SUNUCU ÖĞRENCİ :Öğretmenimiz …………………‘ yi buraya davet ediyoruz.Bize çok emeği geçen TEBESSÜM ,ÇİĞDEM,ÇAĞLA,ÖZGE ablalarımıza  ve MEHMET abimize çok teşekkür ederiz.
SUNUCU ÖĞRENCİ:Bizleri sabırla izlediğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver