Oktan Sayısı Nedir Hakkında Bilgi

Oktan Sayısı Nedir

Oktan Sayısı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Oktan Sayısı Nedir, Oktan Sayısı Ne Anlama Gelir, Oktan Sayısı Ne Demektir, Oktan Sayısı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Oktan Sayısı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Oktan Sayısı Anlamı

Belirlenmiş deney koşullarında ilgili yakıtla aynı vuruntu özelliği gösteren izo-oktan (2,2,4 trimetil pentan, C8H18) ve normal heptan (C7H16) karışımı içindeki izo-oktanın hacim oranı. Genellikle benzinin niteliğini belirtmekte kullanılır. Motor vuruntusunu önleyici katkı maddeleriyle, benzinin oktan sayısı 100′ün üzerine çıkarılabilir. Bu tür benzinler “süper benzin” adıyla bilinir. Türkiye’de satılan süper benzinin oktan sayısı 97′dir.

Konu ile ilgili aramalar: Oktan Sayısı Nedir Oktan Sayısı ödev ara Oktan Sayısı kelime anlamı Oktan Sayısı sözlükte ara Oktan Sayısı ansiklopedi bilgi bankası ara Oktan Sayısı ne demek Oktan Sayısı neye denir

Oktan Sayısı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver