Öksürük Nedir Nedenleri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Öksürük Nedir Nedenleri Ve Tedavi Yöntemi

Öksürük anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Öksürük Nedir, Öksürük Ne Anlama Gelir, Öksürük Ne Demektir, Öksürük Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Öksürük ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Öksürük Anlamı

Akciğerlerden, solunum yollarından yabancı madde ve salgıları dışarı atmak üzere yapılan şiddetli soluk verme hareketi. Öksürme anında soluk borusunun ağzı kapanmış durumdadır. Hava, ses tellerinin arasındaki boşluktan geçerken bir zorlamayla karşı karşıya kalır ve kuvvetli bir basınç farkı meydana gelir. Öksürük genellikle solunum yolu hastalıklarında tahrişe bağlı olarak ortaya çıkar. Solunum yoluna kaçan yabancı bir cisim, alerjik maddeler, akciğer tümörleri ya da sinirsel bazı hastalıklar, öksürük refleksini uyandırır. Astım krizlerinde bronşlar daraldığı ve aşırı salgılama olduğu için şiddetli öksürük meydana gelir. Göğüs, stetoskop denilen aletle dinlenerek solunum yollarındaki darlığın yeri saptanır ya da bazı durumlarda radyografi çekilir. Basit öksürükler ilaçla tedavi edilir. Bu ilaçlar göğsü, boğazı yumuşatarak rahatlık sağlar. En etkili olanları kodein, dionin, destrometorfan gibi morfin türevi ilaçlardır. Bunun yanı sıra benjoin tentürü, okaliptüs kaynatılarak yapılan buğular, sırta konan hardal yakısı, göğse pansuman gibi tedbirler de yararlı olur.

Konu ile ilgili aramalar: Öksürük Nedir Öksürük ödev ara Öksürük kelime anlamı Öksürük sözlükte ara Öksürük ansiklopedi bilgi bankası ara Öksürük ne demek Öksürük neye denir

Öksürük ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver