Öklid Bağıntıları Nedir Hakkında Bilgi

Öklid Bağıntıları Nedir

Öklid Bağıntıları anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Öklid Bağıntıları Nedir, Öklid Bağıntıları Ne Anlama Gelir, Öklid Bağıntıları Ne Demektir, Öklid Bağıntıları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Öklid Bağıntıları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Öklid Bağıntıları Anlamı

“bir dik üçgende, (1) dik kenarların kareleri, hipotenüsle, onun üzerindeki izdüşümlerinin çarpımına; (2) yüksekliğin karesi, hipotenüs üzerinde ayırdığı parçaların uzunlukları çarpımına eşittir” biçimindeki eşitlikler. Örneğin hipotenüsü a=5 cm. olan bir dik üçgenin kenarlarından biri b=4 cm. ise üçüncü kenar, Pithagoras Teoremi’nden c=3 cm. bulunur. b’nin hipotenüs üzerindeki izdüşümü p, c’ninki de k ise, (1)den c2=p.a yazılıp p=9/5 ve b2=k.a yazılıp k=16/5 cm; (2)den de, h yükseklik olmak üzere, h2=p.k yazılıp h=12/5 cm. bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Öklid Bağıntıları Nedir Öklid Bağıntıları ödev ara Öklid Bağıntıları kelime anlamı Öklid Bağıntıları sözlükte ara Öklid Bağıntıları ansiklopedi bilgi bankası ara Öklid Bağıntıları ne demek Öklid Bağıntıları neye denir

Öklid Bağıntıları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver