Okaliptüs Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Okaliptüs Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Okaliptüs anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Okaliptüs Nedir, Okaliptüs Ne Anlama Gelir, Okaliptüs Ne Demektir, Okaliptüs Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Okaliptüs ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Okaliptüs Anlamı

Mersingiller (Myrtaceae) familyasından güney yarım küreye özgü, beş yüzden fazla ağaç türünün ortak adı. Haziran – temmuz ayları arasında, mor renkli çiçekler açan büyük ağaçlardır. Yaprak biçimi bitkinin yasına göre değişir. Gençlerde sapsız, oval, açık yeşil; yaşlılardaysa uzunca saplı, orak biçiminde ve koyu yeşildir. Çiçekler morumsu kırmızı renktedir ve her bir yaprağın kökünde birkaçı bir arada bulunur. Meyve küçük ve çok miktarda tohum taşıyan oval bir kapsüldür. Ana vatanı Avustralya olan bu ağaç, halk arasında sıtma ve kinin ağacı olarak da tanınır. Okaliptüsler, bataklık kurutmak amacıyla kullanılan bitkilerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Okaliptüs Nedir Okaliptüs ödev ara Okaliptüs kelime anlamı Okaliptüs sözlükte ara Okaliptüs ansiklopedi bilgi bankası ara Okaliptüs ne demek Okaliptüs neye denir

Okaliptüs ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver