Ofiste Karın İnceltme Egzersizleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Ofiste Karın İnceltme Egzersizleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ofiste Karın İnceltme Egzersizleri

Bölgesel kiloların en önemli nedenlerinden bir tanesi elbette ün boyunca iş yerinde hareketsiz kalmaktır. Ofis ortamında geçirilen uzun saatler boyunca hareketsiz kalanlarda bel ve göbek bölgesinde yağlanmalar ve kalınlaşmalar görülmektedir. BU bölgesel kilolardan kurtulmanın en kesin ve doğal yolu ise ofiss ortamında yapılacak basit egzersiz hareketleridir. İş yerinde yapacağınız bu bölgesel incelme egzersizleri sayesinde hem fazla kilolardan kurtulacak hem de karın bölgesinin kaslarını çalıştırarak formda bir karına sahip olabileceksiniz.

Oturduğunuz yerden her iki bacağınızı yerden keserek yirmi santim yukarı kaldırın, on saniye bekleyip bacaklarınızı bırakın. Nefes burada çok önemlidir. Karın kasının üzerinde diyafram vardır. Derin bir nefes alıp bacakları yerden 20 santim çekip on saniye kalın. Yaklaşık olarak gün içinde 15-20 tekrar yapın. Bunları yaparken aynı zamanda nefesinizi kontrol etmeyi de unutmayın. Nefes kontrolü karın kasları için egzersiz anlamına gelir.
Göbek eritmek için neler yapmalıyım? Bazı göbek eritme taktiklerini, önerilerini sizlerle paylaşıyoruz. Kilolarımız birçoğumuzun korkulu rüyasıdır. Fakat vücudumuzun bir bölgesi vardır ki o bölgede o kilo çok rahatsız edici bir görünümde olur. Evet vücudumuz o bölgesi göbeğimizdir.
Diyetlerin çoğunda bir zayıflama olduğu doğrudur , gerçektir. Fakat şöyle bir gerçek de vardır ki vücudun yağlı bölgeleri bu erimeden nasibini hiçbir zaman almazlar. Genelde vücudun zayıflayan yeri surat olmaktadır. Surat incelmektedir. Fakat Ender Saraç’ın bu diyetiyle göbeğinizden kurtulacak , sadece suratın zayıflaması derdinden kurtulacaksınız. Bu diyet ile sadece göbekte değil ayrıca bel bölgesinde de gözle görülür , ciddi bir incelme sağlayacaksınız.
Fakat şunu da belirtmeliyiz ki bu diyet tek başına yeterli değildir. Diyetin yanına ayrıca özel spor hareketleri ve bitkisel besinler de tüketmek gereklidir.
Bu 21 günlük diyet programı sonunda göbeğiniz ve belinizden kurtulacaksınız.
Egzersiz olarak sabah ve akşam olmak üzere ellişer şınav çekiyoruz. Bu hareketle karnımızdaki kaslar sıkılaşmaya başlayacaktır.
Bir diğer egzersiz ise sopayla yapılacaktır. Sopayı ensemize koyup iki elimizi yana götürerek hareket yapacağız. Bu hareketi 5 dakika yapmanız yeterli olacaktır. ( Yine sabah ve akşam olmak kaydıyla. )
Sabah kalktığımız gibi ballı limonlu bir su tüketeceğiz.
Sabah ballı limonumuzu içtikten sonra tempolu bir yürüyüş yapmalıyız.
Sabah kahvaltısında elma ve şeftali tüketeceğiz.
Ara öğünde az yağlı bir peynir tüketelim.
Akşam az yağlı ( zeytinyağlı ) hafif bir yemeğin yanında salata ve 1 dilim kepek ekmeği tüketelim.
Gece de bir bardak tarçınlı ve kalorisiz süt tüketelim.

Göbek eritmenin en etkili yolu

 

100 yaşını geçen herkesin hayat iksiri olarak söz ettiği yoğurt aynı zamanda müthiş bir diyet besin. Tek yapmanız gereken, günde üç bardak yoğurt yemek. Tabii kaymaksız olanını. Sizin verdiğiniz diyetlerde hep yoğurt ve peynir var. Bu besinler niye bu kadar önemli?
Süt, yoğurt, ayran ve peynir üç temel besini içeriyor. Karbonhidrat, protein ve yağ… Bu besinler ayrıca kalsiyum ve fosfor desteği sağlıyor. Kalsiyum özellikle biz kadınların kilo vermesinde çok büyük rol oynuyor. Son gittiğim Amerika’daki kongrede de kalsiyumun kilo vermedeki önemi ön plana çıktı.
Oysa genelde diyetisyenler kilo sorunu olanlara sütlü besinlerden uzak durmalarını salık veriyor…
Tennesee Üniversitesi’nde diyet uygulayan 34 kişi arasında 12 hafta süren bir araştırma yapılmış. Buna göre, yağsız yoğurt tüketenler, düşük kalsiyum diyeti uygulayanlara göre yüzde 22 oranında daha fazla kilo vermiş. Yine araştırmaya göre, bu kişilerin vücutlarındaki yağların yüzde 61, göbek bölgelerindeki yağların ise yüzde 81 oranında azaldığı saptanmış.
Kaslar da erimiyor!
Yani yağsız yoğurt yiyenlerin göbeği mi eriyor?
Evet. Bazı diyet programlarında kilo vermek isteyenlerde kas kaybı meydana gelebiliyor. Diyet sırasında yağsız yoğurt yiyenlerin ise vücutlarındaki kaslar da dengeleniyor.
Peki ne kadar yoğurt yemek gerekiyor?
Her akşam 200 gram yoğurt yeterli. Aslında sağlıklı bir kişinin bir günde alması gereken kalsiyum miktarını söylememiz doğru olur. Kalsiyumu daha çok yoğurttan, peynirden, sütten ve ayrandan alıyoruz. Günde 800 mg’dan fazla almamak gerekiyor.
Yani?
200 gram bir su bardağıdır. 4 su bardağı yoğurdu aşmamak lazım.
Peki bir günde nasıl bir besin dağılımıyla kalsiyum alımını önerirsiniz?
2 parça peynir (Zippo çakmak büyüklüğünde elbette), bir bardak süt, bir bardak da yoğurt yeter…
Peki hep light ürünler mi öneriyorsunuz?
Biliyorsunuz süt olsun, yoğurt olsun yağlı alındığında boşu boşuna kalori miktarınızı yükseltmiş oluyorsunuz. İlla da yağsız yemeniz gerekmiyor ama kaymaklı yoğurt önermiyoruz.
Diyelim ki kaymaklı yoğurt yiyorum. Vücuduma ne yapıyor?
Yağlı sütlü besinlerin içinde doymuş yağ dediğimiz hidrojene edilmiş yağlar var. Bunlar bizim kalp damar sağlığımız açısmdan faydalı değil.
Bana baktığınızda ne kadar kaymaklı yoğurt yediğimi anlıyor musunuz?
(Gülüyor) Tabii hastayla konuştukça anlıyoruz. Çünkü o çocukluğundan itibaren ne şekilde beslendiğini anlatıyor.
Bu diyette ne yememeliyiz?
Peki yağsız yoğurt göbeğimizi nasıl eritiyor?
İnsan vücudunda yağların en çok biriktiği iki nokta bel ve kalça… Hep dediğimiz gibi bir elma tipi, bir de armut tipi kadın var. Eğer elma tipiyseniz karın bölgenizde birikiyor yağlar. Armutsanız üst bacak bölgenizde ve basenlerinizde… Elma tip, kalp damar sağlığı açısından daha endişe uyandırıcı. Çünkü kalp damar sistemine daha yakın bir bölgede yağlanma sözkonusu. Diğeri ise daha çok ortopedik açıdan zararlı. Yani siz hareket yeteneğinizi kaybediyorsunuz. Ayaklara daha çok ağırlık biniyor. Eğer siz hastanıza doğru bir beslenme normu verirseniz, yağlar nereye yerleşmişse oradan kaybediliyor. Ve araştırmalar gösteriyor ki, yağsız yoğurt diyeti uygulayanların bel kısmı 2.5 santim inceliyor. Çünkü yeterli oranda kalsiyum tüketmek, vücuttaki yağların çözülmesini sağlayıp, yeni yağ birikmesini önlüyor. Aynı şekilde kemik yoğunluğu da normal seyrini koruyor.
Diyelim ki günde üç bardağa yakın yağsız yoğurt yedik. Ne kadar kalori almış oluyoruz?
Günde üç kez her seferinde bardağı tam doldurmadan yaklaşık 180 gram yağsız yoğurt tüketenler, üç bardak yağsız yoğurttan sadece 300 kalori alıyor.
Son bir soru daha… Diyet yaparken özellikle ne yememeliyiz ki yağlar erisin?
Kızartma ve şekerli besinler yememeliyiz.
Şeker yağa dönüşüyor mu?
Tabii. Insülini yanlış tetiklememek gerekiyor. Bu yüzden pasta, kek, çörek ve börekten kesinlikle uzak durmak gerek. Tabii salamuralardan, yani çok tuzlu gıdalardan da… Yine başta belirttiğimiz gibi doymuş yağdan zengin besinler de zararlı. Örneğin kaymaklı tatlılar, kaymaklı yoğurt gibi… Çay, kahve, gazoz ve kolalı içecekler vücuttaki değerli besin maddelerini, vitamin ve mineralleri söküp götürüyor. Çay ve kahve yemekten önce veya sonra içildiğinde yiyeceklerdeki demirin emilimini engelliyor. Kansızlığa yol açıyor. Kolalı içecekler de kan şekeri dengesini bozup kilo aldırıyor.
Kıvıra kıvıra zayıflayın!
Günlerdir ne yiyip ne yemeyeceğimizi konuştuk. Peki ya hareket?
Çok kolay. Belinizi inceltmek için, ellerinizi boyun hizzasında birleştirip vücudunuzu bir sağa bir sola çevirin. 20-30 kez yapabilirsiniz bu hareketi. Sokak yoğurtçuları gibi oklavayı omzunuza alarak da deneyebilirsiniz… Göbeğiniz içinse, yere yatıp dizlerinizi kırarak yarım mekik yapabilirsiniz. On taneyle başlayın, ilerleyen günlerde yavaş yavaş 20-30-40′a kadar çıkın. Bir de duvara sırtınızı dayayarak bir sağ, bir sol ayağınızı yere indirip kaldırabilirsiniz. Bu hareket de kalçayı eritir. Bölgesel kilo verebilmek için hareket şart. Aslında siz kafanıza koyduğunuz anda gidip inceltici kreminizi alıyorsunuz, diyetinize ve o bölgeyi çalıştıracak fiziksel aktiviteye başlıyorsunuz, eğer imkanınız varsa masaja başlıyorsunuz. Hepsini aynı anda yaptığınız zaman sonuç inanılmaz olur. Ama sadece diyet ve hareket de yeter.

Karın düzleştirme hareketleriBel çevresini zayıflatmak yaş ilerledikçe zorlaşır. Genel olarak hiç kilo almasanız bile yağlar, vücudunuzun bu bölümünde birikir. Oturarak bu yağlardan kurtulamazsınız! Önereceğimiz 5 egzersiz bel çevresi ve gövdenizin zayıflaması sağlar. Sağlıklı beslenme ve 60 ila 90 dakika arasında yapılan egzersizin düz bir karın için en iyi yol olduğu biliniyor. Düzenli egzersiz yapamıyorsanız üzülmeyin, gün içinde kısa periyodlarda yapacağınız egzersizlerle de düz bir karına sahip olabilirsiniz.
Göbek düzleştirmek Düz bir karına sahip olmak için bunları yapmalısınız!
1- Yere yüz yukarı şekilde uzanın ve parmaklarınızı başınızın arkasında birleştirin. Dizinizi çenenize doğru getirmeye çalışın ve bu sırada omuzlarınızı, boynunuzun konumu aynı kalarak yerden yukarı doğru kaldırın. Sol bacağınızı düz tutarak yerden 45 derece açıyla kaldırın ve sağa doğru hafifçe dönmeye çalışın. Yatarak bisiklet kullanıyor gibi düşünebilirsiniz. pedal çeviriyor gibi 12-16 kez bacak değiştirerek uygulayın.
2- Sandalyenin üzerine çıkın ve sıkıca tutunun. Dizlerinizi sırayla kıvırarak çenenize doğru kaldırmaya çalışın, b u hareketi 12-16 kez tekrarlayın.
3- Yere yüz yukarı uzanın. Ellerinizi yanlara düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızın ikizini de 90 derece açıyla yukarı doğru kaldırın ve bacak bacak üstüne atar gibi düz olarak bir süre sabit durdurduktan sonra değiştirin. Hareketi 12-16 kez tekrarlayın.
4- Yere yüz yukarı uzanın. Ellerinizi 45 derecelik açıyla kulaklarınızın yanından düz olarak geriye doğru uzatın. Düz olarak uzattığınız bacaklarınızı 45 derece aralık şekilde kıvırın. Omuzlarınızı kendinize doğru kaldırın.
5- Yere yüz aşağı uzanın. Ayak parmaklarınızın ucunda ve el dirseklerinize dayanarak tüm vücudunuzu havaya kaldırmaya çalışın.
Dahası: Favori şarkılarınızla dans edin. Hava almak için yürüyüş yapın. Çocuklarla elim sende oynayın. Bisiklete binme ve merdiven egzersizleri yapın.

Göbek inceltme hareketleri resimli

 

İster bayan ister erkek olsun günümüzde pek çoğumuzun basen, bel, karın ve yan bölgelerinde istenmeyen fazlalıklar mevcuttur ve varlıkları bizleri fazlasıyla rahatsız etmektedir. Bu istenmeyen fazlalıkları, vücudumuzun belirli bölgelerindeki yağlanmaya bağlı şekilsel bozuklukları nasıl eritebilir, bu bölgeleri nasıl şekillendirebiliriz, resimli anlatımlarla bel, basen, karın, kalça ve yan bölgeleri şekillendirme, fazla yağları eritme ve kas yapımını hareketlerini izleyerek sizde fazlalıklarınızdan kurtulmak için gereken ilk adımı atın. İstenmeyen yağlar ve bel, karın bölgelerinizdeki fazlalıkları sorun olmaktan çıkartmanın ve bölgesel zayıflamaya yönelik hareketleri uygulamanın vakti geldi de geçiyor bile..
Şimdi adım adım bel, basen, karın, kalça ve yan bölgeleri şekillendirme, fazla yağları eritme ve kas yapımını hareketlerimizi nasıl uygulayacağız onu görelim;
Kilolar bölgesel olarak oluştuğundan her bölge için ayrı egzersiz hareklerini düzenli periyotlarla yaparak ve beslenme alışkanlığımıza dikkat edip kontrol altına alırsak kilo vermek bizler için ızdırap olmaktan çıkacaktır.
Aşağıda resimli anlatımlarla bölgesel yağlardan, karın, göbek, kalça bölgelerinde oluşan yağlardan kurtulabilirsiniz.
Resim 1-) agirlikla eşliğinde kalca karin sikilastirma sekillendirme hareketleri

Resim 2-) Karın, bel, kalça sıkılaştırma eritme hareketi

Resim 3-) Karın kalça sıkılaştırma hareketi

Resim 4-) Karın kasları ve bel sıkılaştırma güçlendirme hareketleri

Resim 5-) Karın kaslarını şekillendirme hareketi

Resim 6-) Karın ve kolları güçlendirme (barfiks)

Resim 7-) Karın kaslarını güçlendirme hareketi düz bir göbeğe sahip olmak için

Resim Karın basen ve bacakları sıkılaştırma hareketi
bel, basen, göbek ve kalçaları şekillendiren forma sokan hareketler, yan bölgelerdeki yağları yakma ve egzersizler 8

Resim 10-) Karın sıkılaştırma ve şekillendirme hareketi

Resim 11-) Karın kası şekillendirme

Resim 12-) Bel basen, kalça karın sıkılaştırma inceltme hareketi

Unutmayın belki ilk etapta hareketler sizi biraz zorlayacak ama spor yapmadan kilo vermek veya vücut şekillendirmenin imkanı yoktur. Bölgesel zayıflama istiyorsanız bölgesel hareketleri günlük belirli zaman aralıkları dahilinde yaprak vücudunuzu istediğiniz forma ve şekle sokabilirsiniz.

Göbek Eritme Yöntemleri

 

Yazın bikini giyerken veya dar bi elbise giyerken kötü görüntü veren göbek yağlarımızdan kurtulmanın yolları. Yaz aylarında hem kadınların hem de erkeklerin en büyük sorunu kilolarıdır. Özellikle göbek hem kadın da hem de erkekte başlıca problemdir. Göbeğinzden kurtulmanın 9 yolu var. İşte size tüyolar; Yiyecekler Fasulye, nohut, mercimek gibi gıdalar ile kiraz, çilek, vişne gibi küçük meyveler en iyi yiyeceklerdir. Kuru fasulye, böğürtlen, kuru kayısı, kış meyvelerinin taze sıkılmış suları kilo vermede en etkili yiyecekler olarak sıralanıyor. Bu yiyeceklerin sizin tok hissetmenizi sağladığı için kilo vermenize yardımcı olur. Bunlardan günde 25 ila 35 gr kadar tüketilmeniz gerekir. Hiç yememek ise doğru değildir. Çok acıktığınız için belinizi kalınlaştıran çok yağlı, karbonhidrat ya da proteinli yiyecekler yemenize neden olabilir.

İçecekler
Buzlu soğuk su en iyi içecek. Kalorisizdir, midenizde doygunluk hissine neden olur ve daha az yersiniz. Kan basıncınızın ve adet öncesi dönemi rahat atlatmanızı da sağlar. Buzlu su içtiğinizde, vücudunuz ısınmak için ekstra kalori harcadığı da aklınızın bir kenarında bulunsun. Zayıflamak için alkolden uzak durun.. Likör ve bira kandaki kortisol seviyesini yükseltir ve yağların göbek çevresinde toplanmasına neden olur.
Vitaminler
Kalsiyum kemiklerinizi koruyarak omurgada çatlaklara neden olan osteoporozu engeller. Bu sistem çöküğünde göbek dışarı fırlar. Eğer 50 yaş civarında veya daha yaşlı bir kadınsanız günde 1500 mg kalsiyum alın. 50 yaş altındaki erkek ve kadınlar için günde 1000 mg kalsiyum almaları öneriliyor. Göbek veya bel çevresinden zayıflamak için zayıflama ilaçları kullanmayın. Bu cezbedici ilaçlar egzersiz veya doğru beslenme desteği olmadan hiçbir işe yaramaz.

Jimnastik aletleri
Yere eğimli sabit egzersiz bandı ‘Decline Bench’ jimnastik aletleri içinde en iyisi. Yer çekimi nedeniyle vücudunuzun üst kısmı altından daha ağırdır. Ayarlanabilir aletle birçok zor hareket yapılabiliyor. Egzersiz aletini minimum 30 derece yere eğimli olacak şekilde kurun. Aletin oturma yerine oturun ve ayaklarınızı ayağınızı tutması için yapılan yere koyun. Yavaşça aletin üzerine doğru uzanın ve ellerinizi başınızın altına koyarak yavaş yavaş doğrulmaya çalışın. Hareketleri sürekli tekrarlayın.

Bisiklet en kötüsü
Bel çevresi için en iyi sporlar Kickbox, raket oyunları, squash, krol (crawl) yüzme ve tek başınıza tenis olarak belirtiliyor. Bunun yanında herhangi bir aerobik egzresizi de göbek çevresindeki yağları eritir. Tüm bu sporlar bir saatte 475 kaloriden daha fazla yakmanızı sağlar. Bisiklet sürmek bel inceltme için en kötü spordur. Bu basenler içindir! Bu kaslar tüm vücutla bağlantılı değildir.
Ev aletleri
En iyisi egzersiz topuyla hareket etmektir. Egzersiz topuyla vücudunuzun eğin, bükün. Eğer sırt ağrısı sorunlarınız varsa egzersiz topundan uzak durun.
Alışkanlıklar
En iyi alışkanlık dik yürümek ve oturmak. Kendinizi koyvermiş gibi yümeniz göbeğinizin öne çıkmasına neden olur. Zaman zaman göbeğinizi içinize çekip bırakmanızda belinizin incelmesine yardımcı olur. Sigara içmek veya pasif içicilik en kötü alışkanlıklardan biri. Düzenli içicilerin bel çevresi dumanı içlerine çektikleri ve üfledikleri için daha kalındır.
Göbek şişkinliğini azaltan öneriler
Su için.
Cipsten vazgeçin.
Fazla tuzlu gıdalar tüketmeyin.
Sakız çiğnemek fazla hava yutmanıza neden olur, bu sebeple fazla çiğnemeyin.
Sindirim sorunu yaşıyorsanız bir veya iki fincan kahve lavaboya gitmenizi sağlayabilir.
Zayıflatan kıyafetler
Vücut şekillendirici kıyafetler giyin. Bel çevresi için üretilen lycra içeren kıyafetlerden edinin. Fazla kiloluysanız kıyafetler sıkabilir veya yağlar taşabilir. Bu nedenle üzerinize göre olanları tercih edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver