ödem söktürücü bitki çayları-ödem söktüren bitkisel çaylar Hakkında Bilgi

Aşağıda ödem söktürücü bitki çayları-ödem söktüren bitkisel çaylar ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

ödem söktürücü bitki çayları-ödem söktüren bitkisel çaylar

Ödem söktürücü besinler ve ödem söktüren bitkisel çayların yanında ödem söktürücü çaylar da oldukça faydalı ve geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ödem söktürücü bitki çayları de içerisinde bulundurduğu bir takım bitkisel enzimler ile zayıflamak ve kilo vermek için yararlı olmaktadır.

ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİSEL ÇAY TARİFİ

Daha sağlıklı ve rahat bir yaşam sürmek istiyorsanız, vücutta oluşan ödemlerden kurtulmanız gerekir bana göre. Vücuttaki ödemi attırmak için doğal yöntemlerden faydalanmak, çok sık başvurulan bir yöntem. Bu yöntemlerden birtanesini de biz size önermek istiyoruz.
GEREKLİ MALZEMELER :
* 20 gr Akhuş ağacı yaprağı
* 15 gr ıhlamur çiçeği
* 30 gr Melekotu kökü (toz)
* 1 lt su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeleri suyun içine atın. , 5 dakika süreyle kaynatıldıktan sonra süzün. Bu çay sıcak olarak, öğünlerde, günde 3 kez içilir.

ödem söken bitkiler, ödem söktürücü ilaçlar ve çaylar, ödem söktürücü bitkiler, ödem söktürücü çaylar, ödem atıcı ilaç, ödem atan ilaçlar, ödem söktürücüler, ödem sökücü, ödem sökücü bitki çayları, ödem sökücü bitkiler.

Vücuttan su atan ve ödem söktürücü olan ödem çözen bitkiler. Birçok kişinin kilo vermeye odaklandığı şu dönemde, hem zararsız hem de ucuz olduğu için bitkilerden yardım almak çok revaçta. Geçen yazımda yağ yakımını artırarak ve metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olan bitkilerden bahsettim.

Ancak şunu göz ardı etmemek gerekir ki, fazla kiloların hepsi yağ değil, bir kısmı da ‘ödem’, yani vücutta tutulan fazla sıvıdır. Vücutta su tutan birçok hastalık vardır ve bunların dikkatle tedavisi gerekir. İşte, vücutta tutulan ‘masum’ fazla sıvının sağlıklı bir şekilde atılmasına yardımcı olan bitkilerin en etkilileri

FUNDA YAPRAĞI İLE ZAYIFLAMA

Süpürge otu olarak da bilinen funda bitkisi 1 metre boyunda pembebeyaz renkli çiçekli her dem yeşil bir çalıdır; küçük, iğne şeklinde yaprakları vardır. İdrar söktürücü etkisinden dolayı zayıflama reçetelerinde yer alır, tek başına zayıflatıcı etkisi yoktur. Çay olarak içildiğinde selülitlerin giderilmesine de yardımcıdır. 1 tatlı kaşığı bitkiyi 1 su bardağı kaynar suda demlendirip, günde 2 fincan içilebilirsiniz.

MISIR PÜSKÜLÜ İLE ZAYIFLAMA
Dişi çiçeklerden alınan püsküllerin gölgede kurutulmasıyla hazırlanır. Püsküller mısırın en şifalı yeridir. Masum bir idrar söktürücüdür. Zayıflatma amaçlı olarak yüzyıllardır kullanılmıştır. Bu çayı şöyle hazırlayabilirsiniz: Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış mısır püskülünü bir su bardağı kaynar suda 5 dakika demleyin, günde 3 kere yemeklerden 1 saat önce için.

KİRAZ SAPI İLE ZAYIFLAMA
Kiraz ve vişnenin kurutulmuş sapları idrar söktürücü, ödem çözücü etkiye sahiptir. Küçük boydaki idrar yolu taşlarının ve kumlarının düşürülmesine yardımcı olur. Yarım litre kaynar suya 30 gr kiraz sapı eklenip 10 dakika kadar demlenir ve günde 3 fincan aç karnına içilir. Özellikle menapoz dönemindeki kadınların şikayetlerine de çok faydalıdır.

ISIRGAN YAPRAĞI İLE ZAYIFLAMA
Isırgan yaprağı yüksek miktarda C vitamini, potasyum, demir ve kalsiyum içerir ki, bu vitamin ve elementlerin hepsi böbrekleri çalıştırır. Metabolizmayı dengeleyici etkileri de vardır. Kuvvetli bir antioksidandır. Uygun dozlarda bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. 1 tatlı kaşığı kuru yaprağı 1 su bardağı kaynar suda 3-5 dakika demlenirip günde 2 kez içebilirsiniz. Taze ısırgan yapraklarını yıkayıp ayıkladıktan sonra üzerini limon suyu, elma sirkesi ve nar ekşisi ile soslandırıp yeseniz de aynı etkiyi yapar.

SEMİZOTU İLE ZAYIFLAMA
Semizotu da iyi bir idrar söktürücü,bunun yanında aşağıdaki faydalara da sahip.. Semizotunun, kanama hastalıklarında ve peklikte çok faydalı olduğunu kaydeden uzmanlar, kanı temizlediğini, bol idrar söktürdüğünü, kanı, üre ve benzeri pisliklerinden temizlediğini, sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirdiğini, böbrekteki kum ve taşı döktüğünü bildiriyor.
Semizotunun, şeker hastalarının susuzluğunu azalttığını, şişmanlara kilo verdirdiğini belirten uzmanlar, semizotu, yeşil salata olarak yenirse faydasının fazla olduğunu ifade ediyor.

KİMYON İLE ZAYIFLAMA
Sindirimi kolaylaştırıcı ve metabolizmayı uyarıcı etkilerinin yanı sıra idrar miktarını artırıcı ve vücuttaki fazla sıvıyı çözücü etkileri de vardır. Bir fincan başına bir çay kaşığı ölçüsü ile çay olarak da içilebilir ama benim zayıflattığım kişilere baharat olarak kullandırdığım bir bitkidir. Kahvaltıda yumurta ile birlikte, çorbalarda, dolmalarda, tavuk ve et yemeklerinde günde 1-3 çay kaşığı tüketilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.

Tüm bu bitkileri porselen bir demlikte bir arada da demleyip günde 3 fincan içebilirsiniz. Bir demlik dolusu kaynar suya her birinden ortalama birer tatlı kaşığı ekleyip, 5-10 dakika demleyin, 5-10 dakika sonra da süzün, tatlandırmadan için. Şunu hatırlatmak istiyorum; hiçbir bitki tek başına mucizeler yaratmaz, akıllıca kullanıldıklarında düzgün bir beslenme ve egzersiz programının etkilerini artırabilir. Ayrıca sakın haftada 1 kilodan fazla vermeye çalışmayın.

Ödem söktürücü bitkisel çay tarifi nasıl yapılır: Maydonoz Sapı ,biberiye ,funda Yapraği,kiraz Sapi ,nane Ve Limon kabuğu ile Birlikte 1- 1.5lt. Suya At 5 Dk. Kaynat Tüm Gün Iç. diyetisyenim Vermişti Bu Tarifi.ayrica Yeşil Soğan Iyi Bir Idrar Söktürücü Ama Dikkat Iştah Da Açiyor.tuzu Da Biraz Azalt.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver