Normanlar Nedir Kimlerdir Hakkında Bilgi

Normanlar Nedir Kimlerdir

Normanlar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Normanlar Nedir, Normanlar Ne Anlama Gelir, Normanlar Ne Demektir, Normanlar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Normanlar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Normanlar Anlamı

Fransa’nın kuzeyinde yerleşen Viking akıncıları. 9. yüzyıldan başlayarak Normanlar, Fransa’nın kuzey kıyılarına (bugünkü Normandiya) akınlar yapmaya, buraları yağmalamaya ve yavaş yavaş yerleşmeye başladılar. 911′de önderleri Rollo, Fransa Krallığı tarafından kıyı bölgesinin dükü olarak tanındı. Normanlar, 10. yüzyılda Hristiyanlığı kabul ettiler. 11. yüzyılda William’ın yönetiminde İngiltere’yi fethe gittiler. Dinamik, savaşçı kişilikleri, yönetimdeki becerileriyle Haçlı Seferleri’nde etkin bir rol oynadılar. İspanya’da, Güney İtalya’da ve Sicilya’da bağımsız devletler kurdular.

Konu ile ilgili aramalar: Normanlar Nedir Normanlar ödev ara Normanlar kelime anlamı Normanlar sözlükte ara Normanlar ansiklopedi bilgi bankası ara Normanlar ne demek Normanlar neye denir

Normanlar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver