Nokia Lumia 620 Fiyatı Özellikleri Resimleri – İnceleme ve Yorumları

En ucuz Lumia çıktı!

Nokia Lumia serisi 620 modeli ile devam ediyor. Cihaz Nokia LeWeb Paris sahnesinden Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Marko Ahtisaari tarafından tanıtılıyor. Nokia Lumia 620′nin fiyat olarak düşük segmenette, ancak özellikleri bakımından yüksek segmentte yer aldığını paylaşalım.

Nokia Lumia 620, Lumia 820 ve 920 modellerinden olduğu gibi Windows Phone 8 işletim sistemi ile çalışıyor. Cihaz 3.8 inçlik boyutuyla Lumia ailesinin en küçüklerinden biri oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

1354710350_nokia-lumia-6.jpg

Nokia Luma 620 ayrıca, 5 megapiksellik kamera, HD video kaydı, NFC ve çift çekirdekli 1 GB’lık işlemci gibi özelliklere sahip. Marko Ahtisaari’nin açıklamasına göre cihazın rengine, ‘dual-shot’ tekniğiyle tamamen kullanıcılar karar veriyor. Biri şeffaf olmak üzere iki arka kapak bulunan Nokia Lumia 620′de Kullanıcılar bu iki rengi birleştirerek yeni bir renk oluşturma imkanına sahipler. Mesela, birinci kapak sarı ise şeffaf kapakta kırmızı olarak kullanılıyor ve turuncu renkli bir Nokia Lumia 620 oluşturulmuş oluyor.

Öncelikli olarak ABD ve Avrupa’da pazara sunulacak olan Nokia Lumia 620, 2013 yılı Ocak ayında pazara piyasaya sürülecek. Daha sonra cihaz diğer ülkelerde satışa sunulacak. Nokia Lumai 620 ABD’de 249 dolar, Avrupa ülkelerindeyse 190 euroluk fiyat etiketiyle satılacak.

Aşağıda tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

 

Nokia Lumia 620 tanıtıldı

Nokia, Windows Phone 8 serisi akıllı telefonların üçüncüsü ve en uygun fiyatlı alternatifi olan Nokia Lumia 620’yi tanıttı. Amiral gemisi Nokia Lumia 920 ile orta-seviye Nokia Lumia 820’nin yanında yer alan Nokia Lumia 620, yeni kompakt tasarımıyla ve daha genç bir görünüm için değiştirilebilir kapakların yanı sıra çift katmanlı bir renk çeşitliliğiyle geliyor.

Nokia Akıllı Cihazlar Başkan Yardımcısı Jo Harlow, “Yeni kullanıcılara ve pazarlara ulaşma stratejimizi uygulamaya devam ediyoruz. Yenilikçi tasarımı, son teknoloji Windows Phone 8 yazılımı ve Nokia’nın geniş özellik ve uygulama yelpazesi ile Nokia Lumia 620, bu fiyata alınabilecek son derece rekabetçi bir akıllı telefon” dedi.

Nokia Lumia 620 çarpıcı, parlak tasarımının yanı sıra hem Nokia hem de Microsoft’tan gelen bir dizi ilginç deneyim de sunuyor.

Beş megapiksel ana kamerası ve VGA ön yüz kamerası ile birlikte Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820’de olduğu gibi, muhteşem Nokia lenslerinin avantajlarını sunuyor. Örneğin Akıllı Çekim tekniği, mükemmel bir çekim yaratmak için gerekirse istenmeyen objeleri kareden silmeye bile yardım ederek çoklu görüntüleri kullanırken, Sinemagraf lensi sabit fotoğraflara basit animasyonlar eklemeyi mümkün kılıyor.

Nokia Lumia 620’deki gelişmiş Nokia lokasyon özellikleri, muhteşem Nokia Bilen Göz’ün yanı sıra Nokia Haritalar, Nokia Sürüş ve Nokia Transport dahil olmak üzere bir dizi kapsamlı navigasyon deneyimi de içeriyor. Nokia Bilen Göz, kamera vizöründen bakarken binalardan görünmeyen civardaki mekanlar hakkında bilgi görüntülemek için Nokia LiveSight artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver