Noel Nedir Hakkında Bilgi

Noel Nedir

Noel anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Noel Nedir, Noel Ne Anlama Gelir, Noel Ne Demektir, Noel Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Noel ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Noel Anlamı

Hristiyanların, İsa’nın doğum gününü kutladıkları yortu. Batı’da kutlama 354 yılından başlayarak 25 Aralık’ta yapıldı. Doğu ‘da ise Noel 6 Ocak’ta kutlanıyordu. Daha sonra Doğu’da da Aralık ayının 25. günü benimsendi. Noel yortusu nedeniyle Noel ağacı (çam) süslenir ve ışıklandırılır. Çocuklara Noel gecesi şekerleme, oyuncak vb. armağanlar dağıttığına inanılan efsanevî Noel Baba (Aziz Ayanikola), karla örtülü kırmızı başlıklı paltosu ve kocaman beyaz sakalıyla temsil edilir; bu efsaneye uygun olarak çocuklara armağanlar verilir.

Konu ile ilgili aramalar: Noel Nedir Noel ödev ara Noel kelime anlamı Noel sözlükte ara Noel ansiklopedi bilgi bankası ara Noel ne demek Noel neye denir

Noel ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver