Nissan Terra SUV Teknik Özellikleri, Türkiye Fiyatı ve Fotoğrafları

Nissan Terra SUV’un satış fiyatları, öne çıkan özellikleri ve ilk resimleri internete düştü.

Nissan Juke ile büyük başarı yakalayan ünlü otomobil üreticisi Nissan çizgisini bozmadan işi bir adım öteye götürdü ve bu kez uzay üssü gibi bir SUV ile piyasaya iddialı bir giriş yaptı.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte karşınızda Nissan Terra SUV;

Nissan Terra SUV 2012 Paris Motor Show’da görücüye çıkan son model ilginç tasarımlı araçlardan biriydi. Geleceğin teknoloji dediğimiz bir alan var, tüm teknolojik cihazların bir adım sonrasında nerede olacağı konusunu tartıştığımız bir başlık. Otomobillerde de geleceğin teknolojisi olarak değerlendirilen arabaları tasarım olarak yansıttığını düşündüğümüz modellerden biri Nissan Terra.

Konsept araç 3 adet elektrik motorla geliyor. Tüm sistem elektrikle çalışacak şekilde tasarlanmış. Ön kısım LED ışıklarla çevrilmiş ve farklı bir hava katıyor. Elektrikle çalışmasının avantajı olarak yakıt için fazla alana ihtiyaç duymuyor.

1366712779_nissanterrass01610x488.jpg

Tipik konsept araçlardaki oyulmuş çizgiler, aynasız ve büyük tekerlekler geleceği yansıyan çizgiler oluyor. Nissan sistem hakkında henüz bilgi vermiyor. Sadece elektrikle çalışacağı kesinleşmiş durumda.

Tipik olarak 4 adet oturma yerinden oluşan kabinde herhangi bir farklılık görünmüyor. Bunun yanı sıra sürücü koltuğu aracın olabildiğince merkezine yerleşmiş durumda. Bu sistem sürücünün aracı daha iyi kontrol edebilmesine yardımcı oluyor.

Peki aynaları olmayan aracı nasıl yönetecek? Nissan Terra bir tablet yardımıyla, yapısal özelliklerden araç kontrolüne kadar her şeyi yönetebilmemizi sağlıyor. Aracın Amerika fiyatının 19.999$ olacağı belirtiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver