Nirvana Nedir Hakkında Bilgi

Nirvana Nedir

Nirvana anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Nirvana Nedir, Nirvana Ne Anlama Gelir, Nirvana Ne Demektir, Nirvana Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Nirvana ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Nirvana Anlamı

Buda dininde ruhun yükselebileceği en ileri aşama. Budist inanca göre ruh ölmez, bir bedenden başka bir bedene geçerek türlü yaratıklar biçiminde yaşamını sürdürür. Aslında ruh, bu beden ve kalıp değiştirmelerden acı duyar. Bu acılardan kurtulmak ve Nirvana’ya yükselmek ister. Sözcüğün Sanskritçe anlamı da zaten “acıdan kaçma”dır. Nirvana’ya yükselmek, ruhun yok olması ya da hiçlik demek değildir. Yalnızca bir daha maddî bir kalıba dönüşmek, bu acıların dünyasına dönmemek üzere ulaştığı soyut aşamadır. İnsan, bedenini ve ruhunu eğiterek, Buda’nın ahlâk ilkelerine uyarak bir süreç içinde bedenle ruh arasındaki bağı koparabilir, acıları duymaz olur ve böylece Nirvana’ya yükselmeye hazır duruma gelebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Nirvana Nedir Nirvana ödev ara Nirvana kelime anlamı Nirvana sözlükte ara Nirvana ansiklopedi bilgi bankası ara Nirvana ne demek Nirvana neye denir

Nirvana ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver