Nikontin Bantlarının Etkisi, Nikotin Bandı Etkili Mi, Nikotin Bandı İle Sigara Bırakılır Mı

nikotin bandı sigarayı bıraktırmıyor, nikotin bandının yararları var mı, nikotin bantları etkisiz, nikotin bantları işe yarıyor mu

Nikotin bantları işe yaramıyor!

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sigarayı bırakma yöntemlerinden biri olan nikotin bantlarının hiçbir etkisi olmadığı ortaya çıktı. Nikotin bandı ile sigara tiryakileri sadece bir süreliğine sigarayı bırakıyorlar. Nikotin sakızı veya bantlarının kalıcı bir faydası bulunmadığı uzmanlar tarafından kanıtlandı.

 

 

Sigara tiryakilerinin sigaradan kurtulmak için başvurduğu yöntemlerden biri olan nikotin sakızı ve bantları Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre sigarayı bırakmaya yardımcı olmuyor. Nikotin bantlarının etkisi kısa sürede geçiyor ve kişi yeniden sigara içmeye başlıyor.

Amerika’da yaşayan 800 hasta 2011 yılında incelemeye alındı. 2006 yılına kadar 3 döneme ayrılarak gözlem yapıldı. Sigarayı nikotin bandı le bırakan 3 kişiden 1′inin yeniden sigaraya başladığı görüldü. Nikotin sakızı ve bantlarının hiçbir faydası bulunmadığını söyleyen uzmanlar, sigarayı bu yöntemle bırakanların hiçbir destek almadan bırakanlarla eşit olduklarını söylediler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver