Nik Xhelilaj Kimdir Hayatı Yaşı Biyografisi, Nik Xhelilaj nereli, Nik Xhelilaj resimleri,

Bu Yazıya Gelen Aramalar:
nik xhelilaj, nik xhelilaj vikipedi, nik xhelilaj kimdir, nik xhelilaj nereli, nik xhelilaj biyografi, nik xhelilaj müslüman mı, nik xhelilaj hayatı

Bu yazımızda Nik Xhelilaj hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Nik Xhelilaj bilgileri, memleketi ve hayatı hakkında bilgileri internet üzerinden derleyip sitemize ekledik.

Sponsorlu Bağlantılar

Kanal D ekranlarında yeni sezonda yayınlanacak olan Kayıp Şehir dizisinin başrol oyuncularındandır. Kayıp Şehir dizisi ile herkesin merak edip araştırdığı kişilerin başında gelmektedir.

Nik Xhelilaj, 5 Mart 1983 yılında dünyaya geldi. Tirana Arnavut’lu 14 yaşında babasının ilgisi sayesinde askeri lise için İstanbul’a geldi. Ancak bu 7 ay sürmedi ve Nik Xhelilaj askeri kariyerinden vazgeçip Arnavutluk’a geri döndü.

Nik Xhelilaj Kimdir? Biyografisi

Tirana Güzel Sanatlar Fakültesi’nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra birçok projeye imza atan Nik Xhelilaj, 32. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde ‘The Albanian’ filminde canlandırdığı ‘Silve George’ karakteriyle; 2010 tarihinde Priştine Uluslararası Film Festivali’nde ve 47. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Oyuncu ödüllerini aldı.

 

Kayıp Şehir dizisinde Kadir karakterine can veren Nik Xhelilaj’i tanıyalım

Gerçek adı Kreshnik Xhelilaj, 5 Mart 1983 dogumlu olan Nik Xhelilaj, Tirana Arnavut’lu 14 yaşında babasının ilgisi sayesinde askeri lise için İstanbul’a geldi. Ancak bu 7 ay sürmedi ve Nik Xhelilaj askeri kariyerinden vazgeçip Arnavutluk’a geri döndü.

Hukuk Fakültesine aday olan ve kazanamayan Nik Xhelilaj,

daha sonra 2004 yılında 21 yaşındayken Güzel Sanatlar Akademisine gitti.

 

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

Single Use (kısa film) – 2005

Trishtimi i zonjës Shnajder – 2005

Gjallë! – 2009

Der Albaner – 2010

Kayıp Şehir – 2012

 

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:

Këmbanat e Muzgut – 2007

A Streetcar Named Desire – 2007

Tango – 2008

Nik Xhelilaj kimdir? Kayıp Şehir Kadir

"Nik Xhelilaj"

Adı Kreshnik Xhelilaj, 5 Mart 1983 dogumlu olan Nik Xhelilaj, Tirana Arnavut’lu 14 yaşında babasının ilgisi sayesinde askeri lise için İstanbul’a geldi. Ancak bu 7 ay sürmedi ve Nik Xhelilaj askeri kariyerinden vazgeçip Arnavutluk’a geri döndü.
Hukuk Fakültesine aday olan ve kazanamayan Nik Xhelilaj, daha sonra 2004 yılında 21 yaşındayken Güzel Sanatlar Akademisinde oyunculuk eğitimi aldı. Daha sonra birçok projeye imza atan Nik Xhelilaj, 32. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde ‘The Albanian’ filminde canlandırdığı ‘Silve George’ karakteriyle; 2010 tarihinde Priştine Uluslararası Film Festivali’nde ve 47. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Oyuncu ödüllerini aldı. Anadilinin haricinde İngilizce, İtalyanca, Türkçe ve Almanca da konuşabilen yakışıklı oyuncu, “Kayıp Şehir” dizisi ile popülerliğini arttırdı.

Nik Xhelilaj yer aldığı projeler
Single Use (short length film) – 2005
Trishtimi i zonjës Shnajder (The Sadness of Mrs. Snajdrova) – filmed in 2005, released in 2008
Gjallë! (Alive!) – 2009
Der Albaner – 2010

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver