Nezle Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Nezle Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Nezle anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Nezle Nedir, Nezle Ne Anlama Gelir, Nezle Ne Demektir, Nezle Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Nezle ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Nezle Anlamı

Burnun içinde bulunan sümüksü zarın iltihaplanmadan ötürü oluşturduğu salgı artışı. Tıpta, boğaz, kulak, mide, beyin gibi yerlerdeki mukozanın iltihaplanmasına da nezle denir. Bunlardan burun nezlesi ya da kısaca nezle, başlı başına bir hastalık değil, başka hastalıkların belirtisi olarak kabul edilir. Beyin nezlesi ise, genellikle soğuk algınlıklarından sonra görülür. “Virüs” cinsinden bir mikrop tarafından oluşturulur. Büyüklerde, baş ağrısı ile birkaç günde geçer. Küçüklerde ise daha etkili olur. Kulak iltihaplanmaları, menenjit ve sinüzitler görülebilir. Bir de müzmin nezle vardır ki, geniz bademciği, burun içi bölme eğrilikleri, burun içi bozuklukları, burun içine yabancı cisim kaçmalarından dolayı oluşur. Bu neden ortadan kalmadıkça nezle sürer.

Konu ile ilgili aramalar: Nezle Nedir Nezle ödev ara Nezle kelime anlamı Nezle sözlükte ara Nezle ansiklopedi bilgi bankası ara Nezle ne demek Nezle neye denir

Nezle ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver