Nezle Nasıl Geçer, Nezle Nasıl Tedavi Edilir, Nezle Nasıl Tedavi Edilmeli

nezle olan hasta nasıl tedavi edilmeli, nezle olan kişi nasıl iyileşir, nezle olanlar ne yapmalı, nezlenin tedavisi

Nezle tedavisi

Boğazda gıdıklanma hissi, hapşırma, burunda tıkanıklık ve akıntı, kuru öksürük, iştah kaybı, bağırsaklarda hafif bir yumuşaklık ve huzursuzluk gibi belirtileri bulunan nezle, sonbahar ve kış aylarında çoğu kişiyi etkisi altına alan bir hastalıktır. Eğer ki nezle önemsenmeyip tedavi edilmezse ileride orta kulakta iltihaplanma, sinüzit ya da bronşit gibi mütenevvi sağlık problemlerinin görülmesine sebep olabilir. Vücuttaki savunma mekanizmasının zayıflamasından husule gelen nezle tedavisi hakkında tüm öğrenmek istedikleriniz sizlerle.

Sponsorlu Bağlantılar

Nezlenin tedavisi

 

Nezlenin tedavisi için ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey bol bol sıvı tüketmektir. bol su içmek, meyve suları tüketmek ya da sıvı ağırlıklı (çorba gibi) yemekler yemek nezlenin kolay geçmesini sağlayacaktır. Nezle bulaşıcı bir hastalık olduğu için çevrenizde nezle olan ya da olmayan insanlardan da uzak durmanızda fayda var. Nezle olan kişinin çok sıkı kıyafetler giymemesi, sigara içmemesi ve sigara içilen ortamda da bulunmaması gerekir.

Nezleden dolayı husule gelen burun tıkanıklığının önlenmesi için ise burun açıcı spreyler kullanabilirsiniz. Ağrınız ve ateşiniz varsa ağrı kesici ateş düşürücü ilaçlar kullanabilirsiniz. Ayrıca hijyene önem vermeli ve bilhassa ellerinizi sık sık yıkamalısınız. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver