Nero’dan CD kopyalama nasıl yapılır? Programsız CD nasıl kopyalanır sorusunun cevabı hakkında bilgi

bilgisayarda neroda cdiye kayıt yapmak istiyorum nasıl yapabilirim

Nero Programı CD yazma (Resimli Anlatım)

Bu dökümanda Hardiskteki verileri, dosyaları ve klasörleri Cd’ye kopyalamanın nasıl yapıldığı, resimlerle izah edilmeye çalışılıp ve herkesin anlayacağı dilde yazılmaya gayret gösterilmiştir. Bu dökümanda Cd Çoğaltmak için “Nero” Programı kullanılmıştır.

Dökümanı anlatırken, önce yazı olarak açıklamalar yapılıp, kullanıcının anlayabilmesi için yazıların hemen altına Programın ScreenShot’ları (Ekran Görüntüleri) eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

1.Nero’yu çalıştırdığınızda, karşınızda bir pencere belirecektir. (aynı aşağıdaki resim gibi)
Hardiskteki Dosya ve klasörleri Cd’ye yazmak istiyorsak, “Veri Diski Yarat”a tıklıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.

2.Karşınıza çıkan bu pencerede ;
“Add” kısmına tıklayıp, Cd’ye yazmak istediğiniz dosyaları ve Klasörleri belirtiyorsunuz.

3.Cd’ye yazmak istediğimiz Dosya ve Klasörleri seçip “Add” kısmına tıklıyorsunuz.
Dosya ve klasörlerinizi ekledikten sonra, son olarak “Finished”e tıklıyorsunuz.

4.Karşınıza çıkan bu pencerede ; (Artık dosya ve klasörler eklendi)
“Next”e basarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

5.Karşınıza çıkan bu pencerede ;
“Current recorder” : Cd-Rw’ınıza Boş bir Cd yerleştirip, Cd-Rw’ınızı burdan belirtiyorsunuz.
“Disc name” : Cd’nize bir isim veriyorsunuz.
“Writing speed” : Buraya Cd’nizi kaç hızda yazmak istediğinizi belirtiyorsunuz.
“Number of copies” : Kaç adet Cd çoğaltacağınızı burada belirtiyorsunuz.
“Allow files to be added later” : Bu bölümün işaretli olursa daha iyi olur. Cd’nizin üzerine daha sonradan dosya ve klasörler eklenebilir.
Bütün ayarlarınızı yaptıktan sonra “Burn”e tıklayarak Cd’nizi yazdırabilirsiniz.Türkçe dil paketi için buradan download ediniz

TIKLA OZMENA TIKLA

Sorularınız olursa beklerim
Not:Bazı arkadaşlar bunu basit bir düzenek olduğunu düşünebilirler ,fakat bu bilgisayar dünyasına yeni adım atmış arkadaşlar için faydalı olacağı kanısındayım.

Cd-Rw ile Cd’den Cd’ye kopyalama Nasıl yapabilirim ?

Nero Kullanımı (VCD Film Oluşturma) 

Bu dökümanda Hardiskteki Video formatında bulunan dosyalarını (*.mpeg, *.avi, *.mpg vs..) VCD formatına nasıl çevrileceği, resimlerle izah edilmeye çalışılıp ve herkesin anlayacağı dilde yazılmaya gayret gösterilmiştir. Bu dökümanda VCD oluşturmak için “Nero” Programı kullanılmıştır.

Dökümanı anlatırken, önce yazı olarak açıklamalar yapılıp, kullanıcının anlayabilmesi için yazıların hemen altına Programın ScreenShot’ları (Ekran Görüntüleri) eklenmiştir.

1.Nero’yu çalıştırdığınızda, karşınızda bir pencere belirecektir. (aynı aşağıdaki resim gibi)
Hardiskteki film dosyalarını VCD formatına çevirmek istiyorsak, Vidyo CD Yarata tıklıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.

2. Karşınıza aşağıdaki pencere belirecektir.
Sağ taraftan eklemek istediğiniz film dosyasını seçin ve “Copy to Compilation“a tıklayın. Filminiz aşağıdaki resimde belirtilmiş olan “2” bölümüne kopyalancaktır.
Film dosyanız Kopyalandıktan sonra otomatik olarak “AVSEQ01.Dat” adını alacaktır.

3. Film dosyanızı “Copy to Compilation” ettikten sonra Aşağıdaki ekranda belirtilmiş olan “Burn Compilation” bölümüne basınız.

4. Bu bölümdeki ayarları çok fazla kurcalamaya gerek yok. Aşağıdaki resimde belirtilmiş olan “Burn” butonuna basın ve filmimizin oluşması için beklemeye başlayın.

 

Bilgi: Nero Burning ROM ile Overburn

Piyasadaki tartışmasız en popüler CD ve DVD yazma yazılımı olan Nero Burning ROM ile overburn işlemini adım adım anlattık.

1- Yazıcınızın Overburn işlemini desteklediğinden emin olun. Bunun için Recorder sekmesinden Choose Recorder seçeneğine tıklayın. Bu pencereden yazıcınızı seçtiğinizde alt kısımda desteklediği özellikler görülecektir. Burada Overburn yazı- sının karşısında “Supported” yazıyorsa, CD yazıcınızla daha fazla veri yazabilirsiniz.

2- Overburn yapabildiğinize emin olduktan sonra, File sekmesinden Preferences seçeneğini işaretleyerek karşınıza gelen pencerede aşağıdaki ayarların yapılı olmasına dikkat edin.

3- Aynı pencerede Expert Functions sekmesindeki ayarları aşağıdaki gibi ayarlayın. Nero Burning ROM 99 dakika kapasiteli boş CD’lere veri yazabilir. Bunun için yazabileceğiniz en fazla süre 99 dk 59 sn olacaktır.

4- CD’ye yedeklenecek verilerinizi CD içeriğ i penceresine atın.

5- CD yazmayı başlatın ve düşük hızları tercih edin.

6- UYARI! Eğer bir Müzik CD’si oluşturacaksanı z süre olarak 90 dakikayı geçmemeye çalışın. Çünkü çoğu CD yazıcı bu kadar uzun süredeki veriyi yazamaz.

7- Uyarı ekranı yukarıda belirttiğimiz riskleri anlatıyor ve çeşitli hatalar olabileceğini de söylüyor. Ancak karşınıza çıksalar bile, bu hatalara rağmen, yazılan CD’lerin okunabilmesi de yüksek bir ihtimal.

Kaynak:CD’ye Daha Fazla Veri Sığdırma Yolu

1.İlk olarak Masaüstünden bilgisayarıma giriyoruz.

2.Buradan cd sürücünüze sağ tıklayıp özellikler diyoruz.

3.Özelliklerden kayıt sekmesine gelip Bu sürücüde cd ye kaydetmeyi ektinleştir diyoruz ve uygula tamama basıyoruz.Bunu yapmazsak ‘Erişilemez yanlış işlev’ hatası verir.

4.Sonra cd sürücüsüne sağ tıklayıp aç diyoruz.

5.İstediğimiz dosyaları cd nin içine sürükleyip bırakıyoruz.

6.Ve son olarak sol taraftan Bu dosyaları cd ye yaz diyoruz Cd nin adını yazıp ileri diyoruz dosyaların büyüklüklerine göre işlem birkaç dakika sonra tamamlanır.

Eğer mp3 veya cd dosyası yapmak isterseniz 5.Adımdan itibaren şu adımları izleyin:

Gerekli müzikleri cd nin içine sürkleyip bırakınca yine bu dosyaları cd ye yaza tıklıyoruz.Buradan ileri dediğimizde karşımıza şu pencere çıkıyor:

Buradan müzik cd si hazırla dersek normal 20 parçalı bir cd oluşturmuş oluruz.(CDA uzantılı cd)

Veri cd si hazırla derseniz normal bir mp3 cd si hazırlamış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver