Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Nerede Yaşarlar Özellikleri

Nerede Yaşarlar Özellikleri
Guguk Kuşu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Guguk Kuşu Nedir, Guguk Kuşu Ne Anlama Gelir, Guguk Kuşu Ne Demektir, Guguk Kuşu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Guguk Kuşu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Guguk Kuşu Anlamı

Kuşlar (Aves) sınıfının, guguk kuşları (Cuculiformes) takımının guguk kuşları (Cuculuidae) familyasındaki türlere verilen genel ad. Boyları 33 cm, ağırlıkları 140 g kadardır. Erginlerinin başı, boyun ve sırt kısımları mavimsi esmer renktedir. Gözlerinin üzerinde koyu bir çizgi vardır. Kuyrukları uzundur. Böcek ve tırtıl gibi çeşitli hayvanlarla beslenirler. Guguk kuşları, başka kuşların yuvalarına yumurtlayarak yavrularının bakım işlerini onlara gördürürler.

Yurdumuzun her tarafında yazın kuluçkaya yatan göçmen kuşlardır. Her çeşit ormanda, ovalarda ve tepelik, dağlık yerlerde yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Guguk Kuşu Nedir Guguk Kuşu ödev ara Guguk Kuşu kelime anlamı Guguk Kuşu sözlükte ara Guguk Kuşu ansiklopedi bilgi bankası ara Guguk Kuşu ne demek Guguk Kuşu neye denir

Guguk Kuşu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver