Neon Tüpü Nedir Hakkında Bilgi

Neon Tüpü Nedir

Neon Tüpü anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Neon Tüpü Nedir, Neon Tüpü Ne Anlama Gelir, Neon Tüpü Ne Demektir, Neon Tüpü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Neon Tüpü ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Neon Tüpü Anlamı

Düşük basınçlı neon gazı içeren deşarj tüpü. Çalışma gerilimi genellikle 130 ilâ 170 volt arasındadır. Belli bir akım şiddeti sınırında elektrotları arasındaki gerilim sabit kaldığından, küçük akım şiddetleri (100 miliampere kadar) için voltaj regülatörü olarak kullanılabilir. Elektrotsuz neon tüpleri, yüksek frekanslı akımların varlığında da kolayca ışık saçar. Neon tüpüyle elde edilen ışık turuncu-kırmızı renktedir. Genellikle ışıklı reklamlarda “neon lambası” ya da kısaca “neon” adıyla kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Neon Tüpü Nedir Neon Tüpü ödev ara Neon Tüpü kelime anlamı Neon Tüpü sözlükte ara Neon Tüpü ansiklopedi bilgi bankası ara Neon Tüpü ne demek Neon Tüpü neye denir

Neon Tüpü ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver