negatif kalorili yiyecekler listesi -negatif kalorili besinler nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda negatif kalorili yiyecekler listesi -negatif kalorili besinler nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

negatif kalorili yiyecekler listesi -negatif kalorili besinler nelerdir
Internette son zamanlarda negatif kalorili yiyecekler konusu oldukça gündemde. Bazı yiyeceklerin sindirimi sırasında harcanan kalori, yiyeceğin kendisindeki kalori miktarını aşıyor ve bu da yiyecekten hiç bir kalori elde edilememesine, hatta vücudun kalori kaynaklarının da tüketilmesine yol açıyor. Bu ne işe yarar? Şayet zayıflama amacınız var ise zayıflamak için bundan daha kolay bir yöntem olabilir mi? Yedikçe zayıflamak diye buna denir. Örneğin brokoli… Brokolinin 100 gramında 25 kalori vardır. mide ve bağırsaklarımız ise brokoliyi hazmetmek için 80 kalori harcar. Geriye 55 kalorilik bir açık kalıyor ki bu da vücudumuzun yağ depolarından karşılanıyor.
//
Kereviz diğer bir negatif kalorili sebze olarak sayılmaktadır. Kerevizin çoğu lifler ve sudan oluşmaktadır. Kereviz gibi kuşkonmaz, çilek, brokoli, karnabahar, greyfurt ve lahana da negatif kalorili yiyecekler arasındadır. Negatif kalorili yiyeceklerin içeriği büyük oranda bitkisel liflerden oluşur. Bitkisel liflerin ana maddesi olan selülöz, sindirilmesi en zor olan bitkisel maddedir. Ayrıca selülöz kana karıştığında kandaki yağ moleküllerini de tutar ve vücuttan selülöz atılırken bu yağ moleküllerini de beraberinde götürür. Negatif kalorili yiyeceklerin bir kısmı da içerdiği enzimler nedeniyle negatif kalori etkisine sahip olan besinlerdir. Bunlara örnek verecek olursak Papaya, Ananas,Üzüm, Kuşkonmaz, Karpuz verilebilir.

Negatif kalorili yiyecekler listesi: MEYVELER

Elma , Yabanmersini Kavun, Kızılcık, Üzüm Meyve, Bal Dew Kavunlar, Mango, Portakal, Şeftali, Ananas, Ahududu, Çilek, Mandalina, Karpuz,
//
Negatif kalorili yiyecekler listesi: SEBZELER

Kuşkonmaz, Pancar, Brokoli, Yeşil lahana, Havuç, Karnabahar, Kereviz, Acı biber, Salatalık, Hindiba, Bahçe teresi, Sarımsak, Yeşil Fasulye, Marul, Soğan, Turp, Ispanak, Şalgam, Kabak

Diyet listesi hazırlanırken negatif kalorili yiyeceklerden faydalanılmalıdır. Bu yiyecekler genellikle meyve ve sebzelerden oluşmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver