Nefes Darlığı Astalığı Neden Olur, Nefes Darlığı Hastalığı Neden Olur, Nefes Darlığı Hastalığı Nedeni Nedir

nefes darlığı hastalığı sebepleri, nefes darlığı nedenleri, nefes darlığı nedenleri nelerdir, nefes darlığı sebepleri nelerdir

Nefes darlığı sebepleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Nefes darlığı aslında bir hastalık değildir, var olan bir hastalığın belirtisidir. Bu yüzden nefes darlığı problemi yaşayanların bu sorunu önemsemesi gerekir. Kalp yetmezliğinden astıma kadar ciddi hastalıkların habercisi olan nefes darlığının sebeplerini Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Kemal Tahaoğlu anlatıyor.

 

Nedensiz olarak birdenbire hızlı soluk alıp verme ile başlayan nefes darlığını fark etmeye başladığınız gibi uzman bir doktora başvurmanız gerekir. Nefesi sonuna kadar alamam, nefesinizin yetmemesi gibi, ciğerlerinizi doldurama , göğüste bir sıkışma ve ağırlık olarak tanımlanan nefes darlığı gece uyurken, istirahat, efor sarf ederken ortaya çıkmaktadır.

Geceleri sizi uyandıran bir nefes darlığınız varsa kalp yetmezliği hastalığının; sabaha karşı hışırtı ile uyanıyorsanız da astımdan şüphelenilmektedir. Nefes darlığı tek başına bir hastalık değildir. Nefes darlığının sebepleri arasında kalp yetmezliği, akciğer hastalıkları ve astım gibi ciddi sorunlar yatar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver