Neden Süt İçmeliyiz, Süt Hangi Hastalıklara İyi Gelir, Süt İçmenin Faydaları

süt içmenin sağığa faydaları, süt içmenin sağlığa yararları, süt içmenin yararları, süt ne işe yarar

Sütün yararları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Süt tüketimine küçük yaşlarda başlanılması ve yaşlılığa kadar düzenli olarak içilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, süt tüketimin alışkanlık haline getirilmesini öneriyorlar. Çünkü, sütün sağlığımızın için çok büyük faydaları var. Özellikle küçük yaşlarda tüketilen süt, çocuğun beyin gücünü arttırarak hafızasını güçlendiriyor.

 

Uzmanların açıklamış olduğu bilgilere göre vücuttaki sağlıklı kemik gelişimi süt ile sağlanıyor. Kemik gelişimine faydası bulunan süt, düzenli olarak her gün en az bir bardak içilmelidir. Düzenli olarak her gün tüketilen süt, beyin gücünün gelişimini, hafızanın güçlenmesini, kemiklerin gelişimini sağlayarak, kalp hastalıkları riskini en aza indiriyor. Yüksek kan basıncı gibi sağlık sorunları da süt tüketimi ile ortadan kaldırabilir.

Bilim adamları sütün faydaları hakkında 972 erkek ve kadına yapmış oldukları anketlerde, günlük düzenli olarak en az bir bardak süt içenlerin daha sağlıklı oldukları ortaya çıktı. Konsantrasyon, hafıza ve öğrenme yeteneği süt tüketenlerde daha da gelişmiş oluyor.

Magnezyum değeri bakımında zengin olan süt ve süt ürünleri beyin ve vücut gelişimine çok yararlı. Magnezyum içeren diğer ürünlere göre süt tüketimi daha etkili.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver