Neden Prostat Kanseri Olunur, Prostat Kanseri, Prostat Kanseri Neden Olur

prostat kanseri nedeni, prostat kanseri nedeni nedir, prostat kanseri nedenleri nelerdir, prostat kanserine neler neden olur

Prostat kanseri nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Prostat, erkek üreme sisteminde bulunan bir salgı bezidir. Sadece erkeklerde bulunur ve dış idrar yollarını kaplayan bir organdır. Bu organın içinde oluşan habis tümörü prostat kanseri hastalığını oluşturur.

 

Erkeklerin korkulu rüyası olan ve birçok erkeği etkileyen bu sorun özellikle 45-70 yaş arası hızla ilerlemektedir. Erken tanı konulup bir an önce tedavi uygulanmazsa ölüme kadar götürebilir.

 

Prostat kanseri nedenleri nelerdir?

 

Prostat kanseri nedenleri tam olarak bilinemese de kanseri tetikleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Aile geçmişinde prostat kanserine yakalanmış kişilerin bulunması bu faktörlerin en başında gelir. Babası veya kardeşi prostat kanseri olan bir kişinin bu kansere yakalanma riski çok yüksektir. Prostat kanseri riski genellikle ileri ki yaşlarda daha da artmaktadır.

Prostat kanseri nedenleri arasında bulunan bir diğer faktörde, çevresel faktörleri. Çevre şartları prostat kanserini tetiklemektedir. Bu nedenle Asya’da yaşayan erkeklerin kansere yakalanma riski yok denecek kadar azdır. Prostat kanseri olanların bir çoğuda Amerika’da bulunmaktadır. Yanlış beslenmede prostat kanserinin nedenlerinden biridir. Düzenli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmek, prostatı önleyen besinleri bol bol tüketmek gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver