Necmettin Çobanoğlu kim Necmettin Çobanoğlu nereli Necmettin Çobanoğlu kaç yaşında

Necmettin Çobanoğlu kaç yaşında,

 

Bu biyografimiz de sinema ve dizi oyuncusu Necmettin Çobanoğlu hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Necmettin Çobanoğlu ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Necmettin Çobanoğlu kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Necmettin Çobanoğlu, 1953 yılında Erzincan Refahiye’de dünyaya geldi. Yılmaz Güney’in Yol filmindeki rolüyle herkes tarafından sevilen ve beğenilen biri oldu.

Oyunculuğa, sinema setlerinde yardımcı elaman ve set işçiliği ile başladı.  12 Eylül Darbesi’nde, Sine-sen yöneticisi olduğu için yargılandı ve 1992′de beraat etti. 1999 seçimlerinde ÖDP’den milletvekili adayı oldu, ancak parti barajı geçemediğinden seçilemedi. Sinema filmlerinde rol alan sanatçı, halen sinema alanında çalışmaya devam etmektedir. Sanatçıya 47. Uluslararası Antalya Film Festivalinde “Sinemada Emek Ödülü” verilmiştir.

Necmettin Çobanoğlu Resimleri

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası

Rol aldığı bazı dizi ve filmler; Kanal, Sürü, Yol, Yolcular, Yalancı Dünya, Kartallar Yüksek Uçar, Parsın Dönüşü, Gülibik, Kan, Katırcılar, Yarın Artık Bugündür, Umuda Yolculuk, Yara, İstanbul’da Bir Aşk, Vays Brot, Karşılaşma, Azad, Küçük Özgürlük, Sır Çocukları, Kurşun Yarası, Karşılaşma, Hayalle Gerçek Arasında, Eski Yara, Denizin Dibinde Hatçem, Beyaz Giyme Toz Olur, Janjan, Eve Dönüş, Saklı Yüzler, Kınalı Kuzular: Reşit Paşa Vapuru, Zeynep’in Sekiz Günü, Yersiz Yurtsuz, Güz Sancısı, Kanımdaki Barut, Benim İçin üzülme

Etiketler: :
eliz sakuolu biyografi, benim için üzülme buke babası davut kim, benim için üzülme davut kim, necmettin çobanoğlu kimdir nerelidir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver